Kėdainių rajono savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistai nuolat atlieka reidus, kurių metu stebi, kaip gyventojai laikosi atliekų tvarkymo taisyklių.

„Nors mūsų rajono spaudoje, per televiziją, įvairiose krašto interneto svetainėse dažnai gyventojams teikiama informacija ir primenama apie atliekų tvarkymą, o atliekų surinkimo vietų Kėdainių mieste ir rajone yra pakankamai, tačiau žmonės šiukšlių maišą, didelių gabaritų arba statybines atliekas, padangas bei kitas atliekas palieka tiesiog šalia konteinerių“, – pastebi Žydrė Krivičienė.
Vyr. specialisto Ričardo Boreišos teigimu, ant atliekų konteinerių arba šalia jų yra patalpinti informaciniai užrašai, kuriuose nurodyta, kur ir kokias atliekas mesti. Be to, jas palikti šalia konteinerių yra draudžiama. Visos atliekos turi būti rūšiuojamos ir išmetamos į atitinkamą konteinerį.

„Šių metų pavasarį keliose Kėdainių miesto vietose, kur periodiškai buvo stebėta netvarka prie atliekų konteinerių, UAB „Skongalis“ įrengė vaizdo stebėjimo kameras ir padėtis pasikeitė – vietos prie konteinerių tapo švaresnės. Žmonės ėmė atsakingiau žiūrėti į atliekų rūšiavimą. Nors pažeidėjų pasitaiko iki šiol“, – sako R. Boreiša.

Rudenį Kėdainių mieste buvo įrengta dar vienuolika vaizdo stebėjimo kamerų, kuriomis buvo užfiksuoti asmenys, atsikratę atliekomis pažeisdami atliekų tvarkymo taisykles.
Už atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimą piniginėmis baudomis rugsėjo–gruodžio mėnesiais Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus specialistai nubaudė penkis Kėdainių miesto gyventojus.

Ž. Krivičienė primena, kad Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse už atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimą numatyta bauda nuo 30 iki 140 eurų.
„Jei asmuo tokį nusižengimą padaro pakartotinai – bauda nuo 140 iki 600 eurų“, – pabrėžia Ž. Krivičienė.

Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus specialistai gyventojams primena, kad į komunalinių atliekų konteinerius draudžiama mesti:
antrines žaliavas ir pakuočių atliekas (knygas, dėžes, butelius, plėvelę ir pan.);

* statybos ir griovimo atliekas, žemės gruntą;
* elektros ir elektronikos atliekas, baterijas ir akumuliatorius;
* žaliąsias atliekas;
* karštus pelenus;
* pavojingąsias atliekas, farmacines atliekas;
* automobilių padangas, dalis ir skysčius;
* didžiąsias atliekas (baldus, čiužinius, kilimus, langų rėmus ir pan.).

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Na

    Tai ką turėtume daryti, jei atnešus atliekas, jų nebeįmanoma įmesti į perpildytą konteinerį, neštis atgal namo?

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.