Šiais metais Kėdainių senamiestyje gyventojų ir miesto svečių patogumui bei poreikiams įrengtos trys naujos automobilių stovėjimo aikštelės. Joms atsiradus buvo išspręstos dvi, daugelį metų kamavusios problemos: atvykus į senamiestį yra gerokai daugiau vietų, kur galima pasistatyti automobilį ir sutvarkytos viešosios erdvės, anksčiau buvę miesto nepuošusiais brūzgynais.

Rajono savivaldybės mero Sauliaus Grinkevičiaus teigimu, sutvarkant labiausiai apleistas senamiesčio vietas, gerokai pagerėjo miesto estetinis vaizdas, o ir vairuotojams nebeliko problemų, kur saugiai ir tvarkingai palikti automobilius.

Kėdainiečiai labiausiai pamėgo aikštelę, įrengtą ant Nevėžio kranto, šalia M. Daukšos viešosios bibliotekos. Čia šiltuoju metų laiku ar gražią rudens dieną miestiečiai renkasi atsipūsti, o dažnai ir pietaudavo.

„Ilgą laiką Kėdainių senamiestyje nebuvo specialių vietų patogiai pasistatyti automobilius, o gana apleisti kampeliai sudarė stiprų kontrastą su vis gražėjančiomis senamiesčio aikštėmis bei kitomis erdvėmis. Planuodami miesto tvarkymo darbus, nusprendėme, kad šie tušti plotai būtų ne tik tvarkingi, bet ir pritaikyti svarbiems visuomenės poreikiams“, – sakė S. Grinkevičius.

Tad 2018 metais naujos automobilių statymo vietos įrengtos prie Kėdainių rajono savivaldybės M. Daukšos viešosios bibliotekos (Didžiosios Rinkos aikštė 5), Muzikos mokyklos (Josvainių g. 5A) ir šalia Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Kėdainių poskyrio (Radvilų g. 8C).

Ir papietauti, ir įsikrauti akumuliatorių

Kėdainiečiai labiausiai pamėgo aikštelę, įrengtą ant Nevėžio kranto, šalia M. Daukšos viešosios bibliotekos. Čia šiltuoju metų laiku ar gražią rudens dieną miestiečiai renkasi atsipūsti, o dažnai ir pietaudavo.

Pasak rajono savivaldybės administracijos Statybos ir turto skyriaus vedėjos Audronės Naujalienės, prie M. Daukšos viešosios bibliotekos įrengta 700 kv. metrų automobilių stovėjimo aikštelė. Joje telpa daugiau kaip dvidešimt transporto priemonių. Poilsio zonoje, maždaug 20 kv. metrų dydžio plote, galima patogiai pasistatyti dviračius. Čia pat ant Nevėžio kranto – 70 kv. metrų poilsio aikštelėje kėdainiečių ir svečių patogumui stovi stalai ir suolai, šiukšliadėžės.

Iš viso šios aikštelės ir poilsio zonos įrengimo darbams buvo skirta apie 112 tūkst. eurų.

2018 metais naujos automobilių statymo vietos įrengtos prie Muzikos mokyklos (Josvainių g. 5A) ir šalia Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Kėdainių poskyrio (Radvilų g. 8C).

2019 metais Kėdainių mieste planuojama įrengti dvi naujas įkrovimo stoteles, kuriose elektromobilių savininkai akumuliatorius galės įsikrauti nemokamai. Tad šioje vietoje atsiras ir viena įprastos galios elektromobilių įkrovimo stotelė.

Apleistos vietos tapo patogiomis aikštelėmis

Dar dviejose senamiesčio vietose – prie Muzikos mokyklos ir Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Kėdainių poskyrio, taip pat buvo naujai įrengtos patogios aikštelės.

Jeigu daugelį metų prie Kėdainių muzikos mokyklos vairuotojai automobilius statė duobėtoje vietoje, tačiau dabar jie parkuojasi visiškai naujai įrengtoje automobilių stovėjimo aikštelėje. Čia yra 30 lengvųjų automobilių stovėjimo vietų ir sutvarkytas 19 kv. m. dydžio plotas, skirtas stovėti dviračiams.

Bendra šių darbų vertė – apie 93 tūkst. eurų.

Jeigu turite reikalų Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Kėdainių poskyryje ar kitose šalia esančiose įstaigose, tai tikrai jau kuris laikas patogu automobilį palikti naujoje aikštelėje Radvilų gatvėje 8C ir iš čia pasiekti bet kurį senamiesčio kampelį. Šioje vietoje telpa penkiolika lengvųjų automobilių ir galima saugiai palikti keturis dviračius. Be to, ši aikštelė nuo gatvės atskirta 2,2 m aukščio dekoratyvine siena.

Naujos aikštelės įrengimas kainavo 69 tūkst. eurų.

Visi šių automobilių stovėjimo aikštelių ir viešųjų erdvių įrengimo projektai finansuojami Europos Sąjungos, Valstybės ir Kėdainių rajono savivaldybės lėšomis.

Pernai sutvarkytos dar dvi vietos

Praėjusiais 2017 metais Kėdainių mieste taip pat buvo sutvarkytos dvi automobilių stovėjimo aikštelės.

A. Budrio gatvėje, prie VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro ir VšĮ Kėdainių ligoninės, buvo atidaryta nauja automobilių stovėjimo aikštelė, kurios įrengimui iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto buvo skirta 295 tūkst. eurų.

Naujoje automobilių stovėjimo aikštelėje gali stovėti 175 automobiliai (iš jų 16 vietų palikta neįgaliesiems).

Aikštelės plotas yra 5 600 kv. m, pėsčiųjų takų plotas – 235 kv. m. Atvykstančiųjų į gydymo įstaigas patogumui, įrengti šeši suoliukai, šešios šiukšlių dėžės, taip pat dviračių stoginė.

Taip pat kėdainiečių patogumui buvo atnaujinta J. Basanavičiaus gatvėje, prie „Kaštono“ vaistinės, esanti automobilių stovėjimo aikštelė. 1 000 kvadratinių metrų ploto aikštelės remontui skirta 29 tūkstančiai eurų.

About The Author

Related Posts

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.