Kėdainių sporto centre praėjusią savaitę net tris dienas vyko Lietuvos rajonų jaunimo ir suaugusiųjų (vyrų bei moterų) bokso čempionatas. Čempionate dalyvavo dvylikos rajonų sportininkai, o devyni Kėdainių boksininkai bei boksininkės kovojo finaluose.

Lietuvos rajonų čempionais jaunimo grupėje tapo Rokas Ramanauskas (52 kg) ir Lukas Kastiuška (64 kg). Antrąją vietą jaunimo tarpe iškovojo Justina Žvigaitė (56 kg), Kvintas Leonavičius (60 kg). Juos treniruoja treneris Bronislavas Šimokaitis.

Antrąsias vietas jaunimo amžiaus grupėje iškovojo ir Mindaugo Bankausko auklėtiniai – Erikas Savickas (56 kg) bei Kostas Arkadjevas (91 kg). Trečiąją vietą iškovojo Tomas Stirka ir Aurimas Skikas (60 kg)
Suaugusiųjų tarpe antrąsias vietas iškovojo Eglė Vasiliauskienė (60 kg.), Brenda Žilytė (64 kg.) ir Mindaugas Bankauskas. Visų jų treneris B. Šimokaitis.
„Džiaugiuosi mūsų sportininkų pasiekimais. Per treniruotes įdedame daug jėgų, taigi, matomi ir rezultatai“, – sakė treneris B. Šimokaits. Kartu jis pasidžiaugė, kad pavyko įsigyti modernų, Lietuvoje gal antrą tokį ringą, kuriame vyko boksininkų kovos.

Mindaugas Bankauskas su treneriu Bronislavu Šimokaičiu. „Antroji vieta man tapo impulsu siekti dar geresnių rezultatų“, – po pralaimėtos kovos ryžtingai kalbėjo boksininkas M. Bankauskas.

„Jis atitinka visus keliavus reikalavimus. Kitų rajonų atstovai mums pavydi gerų treniravimosi sąlygų. Boksas Kėdainiuose yra stiprus, tad šiemet planuojame surengti ir pasikviesti kitus kovotojus į tarptautinį bokso turnyrą“, – ateities planus pristatė treneris.

Ringas, kuriame boksavosi dalyviai, kainavo 18 tūkst. eurų. Prie jo įsigijo didžiąja dalimi prisidėjo Kėdainių rajono savivaldybė, mažesnėmis sumomis prisidėjo AB „Lifosa“ bei įmonė „Daumantai LT“.

Kėdainių atstovas, boksininkas M. Bankauskas dėl pirmosios vietos kovojo daugiau nei dešimt kartų Lietuvos čempionu tapusiu varžovu. Deja, tačiau pajėgiam varžovui buvo pralaimėta. Iš karto po kovos pakalbintas M. Bankauskas tikino, kad šis pralaimėjimas jo nesugniuždė, o tapo tik dar didesniu impulsu siekti geresnių rezultatų ateityje.

„Sudėtingiausia jį buvo pasiekti iš apačios, teko mušti žemiau, nei esu pratęs: varžovas buvo žemo ūgio, buvo sudėtinga jį pasiekti. Dar nesu visiškai pagavęs reikiamos formos, todėl pradėsiu intensyvų pasiruošimą A. Šociko vardo turnyrui. Tikiuosi pasiekti maksimalią formą bei ten iškovoti geriausią vietą“, – ryžtingai kalbėjo M. Bankauskas.