Siekiant pagerinti kraštiečių aptarnavimo kokybę, jau kitą mėnesį Kėdainių rajono seniūnijas turėtų pasiekti nauji, Japonijos gamintojo „Suzuki Motor“ maži visureigiai „Suzuki Vitara“.

Dvylika šios markės automobilių trijų metų laikotarpiui bus nuomojami iš konkursą laimėjusios bendrovės „Transporto valdymas“, kurios pateiktas pasiūlymas buvo ekonomiškai patraukliausias. O vienos transporto priemonės nuoma per mėnesį kainuos 348 eurus.

Žvelgiant į 2017 metų duomenis, visos Kėdainių rajono seniūnijos senų automobilių remontui išleido daugiau nei 10 tūkstančių eurų. Tačiau buvo ir tokių seniūnijų, kurioms už transporto priemonių gedimų šalinimą teko pakloti virš 3 tūkstančių eurų.

Pasak Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vedėjo Egidijaus Grigaičio, sprendimas nuomoti naujus automobilius priimtas siekiant ne tik užtikrinti sklandų seniūnų bei seniūnijų darbuotojų darbą, bet svarbiausia – dėl ekonominės naudos, kadangi senų ir jau nusidėvėjusių automobilių eksploatacijos kaštai yra per daug dideli.

Išlaikymas – gerokai brangesnis

„Seniūnijų automobilių parkas yra tikrai senas. Transporto priemonių amžiaus vidurkis siekia beveik 11 metų. Be to, visi puikiai žinome, kad kuo senesnis automobilis, tuo dažniau jį reikia remontuoti, o remonto išlaidos kartais prilygsta automobilio vertei arba yra net didesnės“, – teigė savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vedėjas, pridurdamas, kad seniausias šiandien rajono seniūnijose eksploatuojamas automobilis yra 1994 metų gamybos.

Žvelgiant į 2017 metų duomenis, visos Kėdainių rajono seniūnijos senų automobilių remontui išleido daugiau nei 10 tūkstančių eurų. Tačiau buvo ir tokių seniūnijų, kurioms už transporto priemonių gedimų šalinimą teko pakloti virš 3 tūkstančių eurų.

Tačiau, pasak E. Grigaičio, nuomoti naujus automobilius seniūnijoms nuspręsta ir dėl didelių senų transporto priemonių kuro sanaudų.

„Per visus praėjusius metus vienos seniūnijos kurui išleido 3 tūkstančius, kitos – virš 2 tūkstančių eurų. Tačiau sudėjus visų seniūnijų išlaidas degalams gautume apie 1 500 eurų vidurkį. Žinoma, dar reikia atkreipti dėmesį, kad didesnes išlaidas patyrė tos seniūnijos, kurios yra labiausiai nutolusios nuo rajono centro, arba tos, kurių plotas yra didesnis“, – pabrėžė E. Grigaitis.

Logiškiausias pasirinkimas – maži visureigiai

Prieš skelbiant automobilių nuomos konkursą Kėdainių rajono savivaldybės administracija jau buvo nusprendusi, kad seniūnijoms reikalingi ne lengvieji automobiliai, o maži visureigiai, turintys didesnio pravažumo galimybę.

Pasak E. Grigaičio, nuomoti naujus automobilius seniūnijoms nuspręsta ir dėl didelių senų transporto priemonių kuro sanaudų.

„Reikia suprasti, kad žmonės gyvena ne tik mieste ar šalia jo, bet ir kaimuose ar net vienkiemiuose, kur susisiekimo galimybės nėra pačios geriausios. Ypač tai aktualu rudens ar žiemos laikotarpiais, kai kaimų keliai tikrai nėra pačios geriausios būklės“, – sako savivivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vedėjas, pridurdamas, kad nuomojamos transporto priemonės bus pačios paprasčiausios komplektacijos.

„Kadangi mūsų pagrindinis reikalavimas buvo mažiausia kaina, todėl šie automobiliai neturės jokių prabangos elementų, kitaip tariant – tai baziniai modeliai. Taip pat kol kas nėra aišku, ar naujosios transporto priemonės bus varomos benzinu ar dyzelinu“, – pasakojo E. Grigaitis.

Akivaizdi nauda

Pagal veiklos nuomos modelį, kurį pasirinko Kėdainių rajono savivaldybės administracija, minėti automobiliai per trejus metus galės įveikti 100 tūkstančių kilometrų. Todėl per šį laikotarpį atsiradusius gedimus už savas lėšas turės šalinti ta bendrovė, iš kurios bus nuomojami automobiliai. Į nuomos kainą taip pat bus įtraukti ir civilinių bei kasko draudimų kaštai.
Pasak savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vedėjo, jau yra gerų pavyzdžių, kai automobilių nuoma itin pasiteisino. Prieš kurį laiką Kėdainių miesto seniūnijai buvo išnuomotas naujas automobilis, kurio remontui nereikėjo skirti nė vieno euro.

„Neabejojame, kad automobilių nuoma yra pats geriausias variantas. Pirmiausia mums nereikės skirti didžiulių lėšų automobilių remontui ir, žinoma, dėl naujų automobilių ekonomiškumo sumažės degalams išleidžiami pinigai. Tačiau svarbiausia, kad naujų transporto priemonių pagalba bus užtikrintas sklandus seniūnijų darbas“, – pabrėžė E. Grigaitis.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.