Baigėsi tarpatutinis bibliotekinkų žygis „Baltic Star 2014“. Lietuvių komanda, startavusi Plungėje ir aplankiusi septynis miestus, neaplenkė ir Kėdainių. Keturios dviratininkų komandos iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos ir Baltrusijos dviračiais bendrą finišą pasieks Kaune.

Dviratininkų žygio dalyvius sutiko ir svetingai priėmė Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos direktorė Birutė Ruzgienė.

Dviratininkų žygio dalyvius sutiko ir svetingai priėmė Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos direktorė Birutė Ruzgienė.

Penkias dienas trukusio žygio dviračiais dalyviai ketino susitikti su jaunimu ir senjorais, pasikalbėti apie tai, kaip jie įsivaizduoja bibliotekinko darbą ir kartu sulaužyti vyraujančius stereotipus: „Bibliotekininkai ne tik sėdi užsidarę ir ne tik priima ir išduoda knygas, o yra labai novatoriški, stengiasi įgyvendinti daug idėjų, ir visuomet yra priekyje bei judėjime“,- sakė Alma Masevičienė, Lietuvos bibliotekininkų draugijos narė ir Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos retų knygų ir rankraščių skyriaus redaktorė.

Šį projektą sumanė suomiai, kurie pirmąjį savo žygį surengė dar 2011 metais. Surinkę 60 žmonių grupę jie keliavo iš Kopenhagos į konferenciją Berlyne.

Dviračių žygiuose kasmet gali dalyvauti ne tik bibliotekininkai, bet ir lankytojai, bibliotekų mylėtojai.

Seniau bibliotekas lankiusius skaitytojus neretai nustebina bibliotekininkų geranoriškumas, kūrybiškumas ir tai, kaip mažais resursais galima įgyvendinti labai didelius projektus. „Pats žygis vyko iš savanoriškų paskatų, daugiausia lėšų suteikė patys dalyviai. Suprantame, kad toks projektas svarbus vietos bendruomenėms“, – sakė A. Masevičienė.

Atvykę į Kėdainius, nuvažiavę 210 kilometrų, dviratininkai nesijautė nė kiek pavargę. Kolegas pakilia nuotaika pasitiko Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos direktorė Birutė Ruzgienė. Čia keliauninkai buvo pamaitinti, jiems surengta nedidelė ekskursija po senamiestį.

„Kiekviena viešoji biblioteka šiandien teikia puikias paslaugas, dažna jų turi nuostabias erdves, į kurias nėra gėda kviestis lankytojų ir svečių. Mums dar reikia reklamos, tad dėkojame kolegoms, kad jie atkreipia dėmesį į bibliotekas ir jų universalumą“, – pasitikusi svečius džiaugėsi B. Ruzgienė.

Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka yra viena seniausių, didžiausių ir moderniausių Kėdainių krašto ir Lietuvos viešųjų bibliotekų, turinti 37 bibliotekų tinklą.

Aplankiusi Kėdainius Lietuvos atstovų komanda išvyko į Kauną, kur visos keturios komandos turi tikslą susijungti Rotušės aikštėje ir kartu apvažiuoti miestą.

Žygį vainikavo konferencija, kurioje bibliotekininkai nutarę pasidalinti savo patirtimi ir įspūdžiais.

Milda Normantaitė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.