Praėjusį savaitgalį į Labūnavos miestelio stadioną atvyko virš šimto kaimo bendruomenių narių – vyko šeštasis vietos plėtros strategijos viešinimo renginys „Kėdainių krašto kaimo bendruomenių sąskrydis 2019 m.“, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės kovų atminimo metams paminėti. Nuotaikingą bei sportišką sąskrydį šiais metais organizavo Pelėdnagių seniūnijos bendruomenė. Iš viso į sąskrydį atvyko net 28 Kėdainių rajono bendruomenės.


Šiuo metu iš viso rajone veikia 54 kaimiškosios bendruomenės. Su šūkiu „Mūsų stiprybė – vienybėje!“ bendruomenių nariai puikia leido laiką. Renginyje – amatininkų turgeliai, edukacinės dirbtuvės, šokiai, jaunųjų atlikėjų dainos, Pelėdnagių seniūnijos saviveiklos kolektyvų pasirodymas, LK KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2 rinktinės 207 kuopos karinės amunicijos pristatymas, draugystės voratinklio rišimas, sporto varžytuvės, o vakare gyva muzika – Ligito Kernagio koncertas.

Šventėje – vien tik geros emocijos

„Džiaugiuosi, kad visų seniūnijų bendruomenės yra aktyvios, nebuvo nei vienos, kuri neprisidėtų prie šio sąskrydžio organizavimo proceso.

Aušra Vaidotienė dėkojo už bendrystę ir sveikino bendruomenes su 15-os metų jubiliejais.

Nuostabu, kad kiekvienais metais sąskrydžiuose bendruomenių nariai vis labiau susipažįsta, bendrauja, o labiausiai susiburia tie, kurie stengiasi, kad ši šventė puikiai pavyktų. Nors tam reikia daug pastangų, tačiau rezultatas džiugina ir matome, kad visiems yra gera bei smagu“, – teigė Pelėdnagių seniūnijos seniūnas Edvinas Pagirskas.

Pasak E. Pagirsko, malonu, kad kiekviena bendruomenė draugiškai padėjo viena kitai ir žingsnis po žingsnio pavyko suorganizuoti šį tradicišką kaimo bendruomenių sąskrydį.

„Šis sąskrydis bei kiti bendruomenių susibūrimai yra labai sveikintini. Geras jausmas, kai bendruomenių nariai patys stengiasi prisidėti prie švenčių organizavimo.

Kadangi kiekvienais metais sąskrydis vyksta vis kitoje seniūnijoje, pačiai bendruomenei yra galimybė parodyti savo išskirtinumą, dalintis įvairiomis idėjomis, džiuginti tiek muzikiniais pasirodymais, tiek kulinariniais gebėjimais. Kitų metų organizatoriams linkiu stiprybės ir glaudaus komandinio bendravimo “, – sakė Kėdainių rajono vietos veiklos grupės (VVG) vadovė Aušra Vaidotienė.

Pelėdnagių seniūnas Edvinas Pagirskas bei VVG vadovė A. Vaidotienė džiaugiasi puikiai pavykusia švente bei dalyvių bendruomeniškumu.


Džiugina žmonių bendrystė

Labūnavos bendruomenės nariai dalinasi puikiomis emocijomis ir teigia, kad viena iš esminių vertybių – pagalba vienas kitam. Svarbu bendrauti ir aktyviai veikti kartu bei siekti geriausių rezultatų, nes tik taip visi būsime linksmi ir draugiški.

„Džiaugiuosi bendruomeniškais žmonėmis, kurie daug padėjo sveikinant organizuoti šią šventę. Nors Labūnavos bendruomenės centro pirmininkė esu vos keturis mėnesius, tačiau galiu pabrėžti, kad esame aktyvūs ir nuveikėme daug įvairių darbų – Oninių šventė Labūnavoje, žvejų varžybos, sporto varžybos, įvairūs kiti projektai.

Labai džiaugiuosi komanda, jos narių rūpestingumu, supratingumu. Galiu drąsiai sakyti, kad esu laiminga, jog gyvenu Labūnavoje, nes čia mane supa nuostabūs, bendruomeniški žmonės, todėl visiems už tai nuoširdžiai dėkoju“ – sakė Labūnavos bendruomenės pirmininkė Jurgita Vaitiekūnienė.Net keturi jubiliejai

Visuomeninė organizacija Truskavos bendruomenės centras, Beinaičių bendruomenė, Petkūnų bendruomenė, Medėkšių bendruomenė švenčia penkiolikos metų jubiliejų. Ta proga Kėdainių rajono vietos veiklos grupės (VVG) vadovė Aušra Vaidotienė sveikino bei įteikė bendruomenių pirmininkams padėkos raštus, dovanojo A. Juknevičiaus knygą „Senieji Kėdainiai“.

Varžėsi sportinėse rungtyse

Sąskrydžio dalyviai turėjo galimybę ne tik dalyvauti muzikinėje programoje, ragauti įvairias vaišes, bet ir išbandyti savo jėgas sportinėse varžytuvėse. Sportininkai galėjo varžytis keturiose rungtyse: vaikščiojimas ant medinių kaladžių, jų mėtymo į tolį rungtys, daugiausia dalyvių varžėsi rankų lenkimo varžybose bei virvės traukimo komandinėje rungtyje.

„Malonu, kad savo jėgas demonstravo ir jaunimas, ir vyresni. Jauniausiam dalyviui buvo penkeri metai, o vyriausiam septyniasdešimt ketveri. Rungčių metu tvyrojo puiki nuotaika, dalyviai buvo azartiškai nusiteikę“, – pabrėžė sąskrydžio sporto varžybų organizatorius bei treneris Saulius Stanionis.

Kitais metais – Pernaravos seniūnijoje

Prieš įteikiant apdovanojimus sportininkams bei padėkas, burtų keliu buvo išrinkta kita bendruomenė, kuri kitais metais organizuos bendruomenių sąskrydį.


Iš keturių bendruomenių, kurios dar nebuvo organizavusios šios šventės – Pernaravos, Dotnuvos, Surviliškio, Šėtos seniūnijų, – viena jų ištraukė laišką su įsipareigojimu kitais metais organizuoti sąskrydį. Tai Pernaravos seniūnija. Šių metų šventės organizatoriai linki sėkmės Pernaravos bendruomenei organizavimo procese jau kitais metais.

2 komentarai

 1. ruta

  Augsute, kodel neidejai Seimo nario Dariaus Kaminsko nuotraukos, kodel nepaminejai, kad saskrydzio dalyvius sveikino meras ir savivaldybes adminitracija. Negi tokia jauna, o tave jau klampina politiniai dalykai? Greit iklimpsi jei taip pasiduodi

  Atsakyti
  • Tarybos narys iš Anykščių

   Puikus pastebėjimas Ruta,tačiau norėčiau paklaustI: gal turite paskolinti keptuvę? Darbo partija pažadėjo 1500 LT minimalų atlyginimą seniau, tai prisiskolinau didelę sumą pinigų, dabar neišgaliu naujos keptuvės nusipirkti.

   Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.