(fotodiena.lt nuotr.).

(fotodiena.lt nuotr.).

Birželio 13 d. 20 val. Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga visoje Lietuvoje organizuoja akciją, skirtą birželio 14 d. trėmimo aukoms pagerbti.

Prieš 75 metus, 1941-ųjų birželio 14-ąją, 3 val. ryto pradėti masiniai Lietuvos gyventojų trėmimai į atokiausius Sibiro regionus. Okupacijos metais Lietuva neteko trečdalio gyventojų. Prisimindami šią mūsų tautai tragišką sukaktį, susiburkime draugėn ir birželio 13 d. 20 val. miestuose ir miesteliuose, prie paminklų bei memorialų tremtiniams, Laisvės kovotojams ir geležinkelio stotyse iš ilgai degančių žvakelių (ilgiau nei 24 val.) sudėkime tremtiniams brangiausią žodį – LIETUVA, kad per naktį žvakelių šviesa liudytų ir primintų.

Būkime draugiški aplinkai ir baigus degti žvakelėms nepamirškime sutvarkyti akcijos vietų. Akciją inicijuoja Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga.

Birželio 14 d. Kėdainių Šv. Juozapo bažnyčioje – 18 val. Mišių auka už Lietuvos tremtinius, okupacijos, genocido ir sovietmečio represijų aukas. Po Mišių – gėlių išnešimas į Kėdainių miesto Kauno gatvės kapines, prie simbolinio Tremtinio kryžiaus. Kėdainių geležinkelio stotyje, prie Atminimo lentos ištremtiesiems, 19 val. Lietuvos okupacijos aukų pagerbimas. 

Dalyvaus Kėdainių kultūros centro tremtinių ir politinių kalinių mišrus choras DIEMEDIS (vadovė Aušra Kazlauskienė).

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.