Į jaukius atnaujintus Aristavos bendruomenės namus susirinkę Kėdainių rajono vietos veiklos grupės nariai susipažino su 2015–2023 metų strategijos galimybėmis ir iššūkiais.

Būsimą strategiją aptarė (iš kairės) Kėdainių rajono VVG pirmininkė Aušra Vaidotienė, programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro direktorė Lina Gumbrevičienė, rajono mero pavaduotoja Olga Urbonienė ir Nociūnų bendruomenės pirmininkė Vaida Stanevičienė.

Būsimą strategiją aptarė (iš kairės) Kėdainių rajono VVG pirmininkė Aušra Vaidotienė, programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro direktorė Lina Gumbrevičienė, rajono mero pavaduotoja Olga Urbonienė ir Nociūnų bendruomenės pirmininkė Vaida Stanevičienė.

Naujoji „Kėdainiųų rajono vietos veiklos grupės teritorijos vietos plėros strategija 2015–2023 metams“ su savimi naujam fiansavimo laikotarpiui atsineša apie pustrečio milijono eurų. Du milijonai iš jų skirti vietos projektams, o pusė milijono administravimui.
„Naujoji strategija apima net aštuonerius metus. Ją parengėme įsiklausę į bendruomenių lūkesčius. Tačiau matome, kad gyvenimas nestovi vietoje, viskas keičiasi, todėl iš anksto aptarti projektai gali būti koreguojami. Strategijoje išskirti du prioritetai: „Ekonominės plėtros ir bendradarbiavimo skatinimas, socialinės infrastruktūros kūrimas ir plėtra“ bei „Kultūros savitumo išsaugojimas, inovacijų bei žinių skatinimas“. Pagal juos yra numatyta, kokias paslaugų įmones kraštiečiai norėtų naujai įsteigti savo gyvenamosiose vietovėse. Tai – siuvyklos, automobilių remonto, stalių bei buitinės technikos dirbtuvės, žemės ūkio produktų perdirbimo smulkios įmonės, vaikų popamokinio užimtumo centrai, dienos centrai, senjorų ir neįgaliųjų savarankiški globos namai, pirtys, lankomoji priežiūra namuose, užkandinės, viešbučiai. Be to, galvojama ir apie vietos gamintojų produkcijos realizavimą, kulinarijos paveldo produktų gamybą bei pardavimą, gamtos gėrybių rinkimą, džiovinimą ir pardavimą, įvairių paslaugų turistams teikimą“, – būsimą strategiją apibendrino projekto vadovė A. Vaidotienė.
Kėdainių rajono mero pavaduotoja Olga Urbonienė sakė, kad krašto bendruomenės jau įrodė savo veiklumą ir sumanumą per įgyvendintus ankstesnės strategijos projektus: „Matome, kad kaimai gerokai pagražėjo ir suaktyvėjo. Darbų nuveikta nemažai. Kad ir ši konferencija vyksta sutvarkytuose Aristavos bendruomenės namuose, kur netrūksta įvairių renginių. Manau, kad bendruomenės yra tikros mūsų rajono ateities kūrėjos.“
Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro direktorė Lina Gumbrevičienė pastebėjo, jog kėdainiečių strategija mažai kuo išsiskiria iš kitų strategijų. „Visos parengtos strategijos gana panašios. Jose didžiausias dėmesys tenka verslumui ir darbo vietų kūrimui. Ne viena bendruomenė įrodė, kad gali sukurti verslą, o dabar svarbu tai išlaikyti ir skatinti užimtumą. Panašu, kad finansinių resursų turime, reikia tik žmonių, kurie galėtų tikslingai juos panaudoti“, – sakė L. Gumbrevičienė.
Bendruomenių vadovai sakė turį sumanymų ateičiai, tik dar šlifuoją idėjas. Pelėdnagiškiai žada toliau tobulinti ir plėsti „Pelėdų kaimo“ pramogas. Juodkaimiškiai dar labiau gilinsis į arbatų ir prieskonių gamybą, vainotiškiečiai planuoja greta sulčių spaudyklos įsigyti vaisių ir uogų džiovinimo įrangą.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.