„Be pykčio“ – taip vadinasi Kėdainių krepšinio komandos „Nevėžis“ organizuojamas 3 prieš  3 krepšinio turnyras, kurio metu krepšininkai susitinka su Kėdainių miesto bei rajono mokyklų mokiniais. Antrus metus vykstanti iniciatyva sutraukia įvairaus amžiaus mokinių, kurie ne tik turi galimybę pabendrauti su „Nevėžio“ krepšininkais, bet ir su jais pasivaržyti krepšinio aikštelėje!

Su mokiniais susitikę „Nevėžio“ krepšininkai (iš kairės) A. Kelmelis,  J. Love’as ir K. Petrukonis linkėjo Šviesiosios gimnazistams ryžto ir užsispyrimo siekti savo gyvenimo tikslų.

Su mokiniais susitikę „Nevėžio“ krepšininkai (iš kairės) A. Kelmelis, J. Love’as ir K. Petrukonis linkėjo Šviesiosios gimnazistams ryžto ir užsispyrimo siekti savo gyvenimo tikslų.

Šį sezoną „Nevėžio“ krepšininkai su mokiniais susitiko jau antrą kartą – pirmą kartą krepšininkai buvo nuvykę į Miegėnų pagrindinę mokyklą, o pastarąjį kartą susitiko su Šviesiosios gimnazijos vaikinais. Kelios mokinių komandos, treniruojamos kūno kultūros mokytojo Dainiaus Leikausko, kovojo dėl patekimo į  finalines projekto varžybas Kėdainių arenoje. Ten jaunuoliai savo jėgas išbandys su geriausiais kitų miesto mokyklų krepšininkais.
„Pernai metais projekte kvietėme dalyvauti Kėdainių rajono kaimiškųjų vietovių mokyklas, o šiais metais nusprendėme įtraukti ir miesto mokyklas. Iš kaimo mokyklų išgirdome daug gerų atsiliepimų apie tokius susitikimus, tad šį sezoną nusprendėme į jį pritraukti ir dar daugiau mokinių“, – sakė krepšinio klubo „Nevėžis“ atstovas Donatas Maselskis.
Projektas unikalus tuo, kad skatina pagarbų elgesį aikštelėje. Krepšinį žaidžiantys jaunuoliai turi laikytis ne tik žaidimo taisyklių, bet ir susilaikyti nuo keiksmažodžių. Už garsiai ištartą nepagarbų žodį žaidėjas yra diskvalifikuojamas.
„Norime ugdyti kultūringą visuomenę. Džiugu, kad pernai metais neprireikė diskvalifikuoti nė vieno žaidėjo. Tikimės, kad ir šiais metais viskas klostysis gerai. Krepšininkai noriai važiuoja į susitikimus, smagu ir jiems patiems pasivaržyti, pasikrauti teigiamų emocijų“ , – pasakojo D. Maselskis.
Su Šviesiosios gimnazijos mokiniais varžėsi „Nevėžio“ žaidėjai: vidurio puolėjas Karolis Petrukonis, legionierius, amerikietis Jermaine Love’as ir kėdainietis Arminas Kelmelis. Prieš rungtynes visi krepšininkai jaunuoliams palinkėjo ryžto ir užsispyrimo siekti savo tikslų tiek krepšinio aikštelėje, tiek ir gyvenime, linkėjo gerai baigti mokslus bei, žinoma, ir toliau žaisti krepšinį.
Jėgas krepšinio projekte „Be pykčio“ išbandys visos penkiolika Kėdainių rajono miesto ir rajono mokyklų, kurios dalyvauja projekte „Žiūrėk krepšinį blaiviomis akimis“.
Pirmasis etapas vyks Kėdainių miesto ir kaimo mokyklose gruodžio–balandžio mėn. Finaliniame etape dalyvaus kiekvienos miesto ir rajono mokyklos komandos nugalėtojos. Turnyras vyksta dviejose klasių kategorijose: 8–10 ir 10–12 klasių.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.