„Tikrai nesibaiminu, kad, gavusi profesinio rengimo centro baigimo diplomą, nesusirasiu darbo. Reikia tik norėti ir netingėti – darbo ir veiklos visada bus“, – tvirtai rankose spausdama kvalifikacijos pažymėjimą, kuris žymi barmenės išsilavinimą, sakė Kėdainių profesinio rengimo centro absolventė Santa Šikšniutė.

Santa Šikšniutė ir Dominykas Pimpė įsitikinę, kad darbus sėkmingai ras ir Lietuvoje.

Santa Šikšniutė ir Dominykas Pimpė įsitikinę, kad darbus sėkmingai ras ir Lietuvoje.

Bendramokslei pritarė ir jos bičiulis Dominykas Pimpė: „Reikia domėtis savo specialybe, tobulėti ir darbą tikrai pavyks rasti. Darbo vietų yra, tik reikia nebijoti dirbti.“
Abu jaunuoliai įsitikinę, kad jiems pavyks sėkmingai įsidarbinti Lietuvoje, tad emigruoti iš gimtinės nereikės. „Kas nori ir Lietuvoje puikiai susitvarko gyvenimą. Nesu naivi ir puikiai žinau, jog užsienyje niekas nelaukia su pinigų maišu. Tiek ten, tiek Lietuvoje reikia užsidirbti kiekvieną centą“, – sakė S. Šikšniutė.

Amato mokėsi pusantrų metų
Kėdainių profesinio rengimo centras praėjusią savaitę atsisveikino su 21 jaunuoliu: 13 iš jų įgijo suvirintojų, o aštuoni barmenų specialybes. Jaunuoliai profesinių įgūdžių po vidurinio mokslo baigimo siekė pusantrų metų.

„Jaunuoliai, kurie mokosi jau turėdami vidurinį išsilavinimą, apie 40 procentų laiko skiria teorinių žinių įgijimui, o jas užtvirtina maždaug 60 procentų laiko praktika“, – sakė laikinai Kėdainių profesinio rengimo centro direktoriaus pareigas einantis Steponas Navajauskas.

„Jaunuoliai, kurie mokosi jau turėdami vidurinį išsilavinimą, apie 40 procentų laiko skiria teorinių žinių įgijimui, o jas užtvirtina maždaug 60 procentų laiko praktika“, – sakė laikinai Kėdainių profesinio rengimo centro direktoriaus pareigas einantis Steponas Navajauskas.

„Mūsų centre sąlygos išmokti amato yra tikrai labai geros. Jaunuoliai, kurie mokosi jau turėdami vidurinį išsilavinimą, apie 40 procentų laiko skiria teorinių žinių įgijimui, o jas užtvirtina maždaug 60 procentų laiko praktika“, – sakė laikinai Kėdainių profesinio rengimo centro direktoriaus pareigas einantis Steponas Navajauskas. Jo teigimu, pastaruoju metu centre gana nemažas mokinių nubyrėjimas. „Ypač daug mokinių netenkame tose studijų programose, kuriose mokomasi jau turint brandos atestatus. Į barmenų ir suvirintojų specialybes priėmėme po 25 jaunuolius, o baigusiųjų skaičius yra tik 21 iš penkiasdešimties. Dauguma su centru atsisveikino ne todėl, kad nesugebėtų mokytis, bet dėl to, kad neturėjo finansinių galimybių mokytis. Paprastai aštuoniolikmečių ir jau baigusiųjų vidurines mokyklas jaunų žmonių tėvai nelinkę remti. Mūsų centre besimokantieji gauna stipendijas, bet jų pragyvenimui nepakanka. Tad tų, kurių neremia artimieji, mokslai tampa komplikuoti. Dažnas nutaria mesti mokslus ir vyksta į užsienį uždarbiauti“, – nelinksmomis naujienomis dalijosi S. Navajauskas.
Kėdainių profesinio rengimo centre Pramonės ir paslaugų bei Transporto ir verslo skyriuose mokosi apie 550 mokinių. Dauguma siekia pastaruoju metu populiarių specialybių: automechanikų, suvirintojų, apdailininkų, barmenų, siuvėjų, virėjų, kirpėjų.

Tobulina mokymo programas
Būsimiems mokslo metams centras jau turi pasitvirtinęs mokymo programas. „Toliau išlaikysime populiariausias specialybes, tačiau kai kurias programas jaunimui siūlysime tik kas antri metai. Šį rudenį kiek mažinsime automechanikų priėmimą, bet didinsime būsimų suvirintojų gretas. Žadame rinkti ir elektrikų grupę, nes jų darbo rinkoje taip pat trūksta“, – planais dalijosi S. Navajauskas.
Centro karjeros konsultantė Irma Žukienė teigė, jog ypač didelio pasisekimo jų įstaigoje sulaukia profesinio orientavimo dienos. „Įgyvendinant veiklinimo programas rajono gimnazistai savotiškai „matuojasi“ specialybes. Jaunimas praktiškai išbando virėjo, siuvėjo, barmeno ar suvirintojo bei apdailininko darbus. Per metus tokiose programose apsilanko arti trijų šimtų mokinių. Nemaža jų dalis nuo rugsėjo ateina į mūsų centrą mokytis“, – sakė I. Žukienė.

Atsidėkodami už įgytas žinias Profesinio rengimo centro absolventai mokymo įstaigą nutarė papuošti šilumą skleisiančia nuotrauka.

Atsidėkodami už įgytas žinias Profesinio rengimo centro absolventai mokymo įstaigą nutarė papuošti šilumą skleisiančia nuotrauka.

Profesinio rengimo centro pedagogai nuo pirmųjų mokymosi dienų intensyviai dirba su jaunimu, kad jis tikrai atrastų savo vietą gyvenime. „Visi ateina su lūkesčiais surasti savo vietą darbo rinkoje. Pasitaiko atvejų, kad mokiniai pakeičia mokymo programas, nes pamato, kad viena ar kita specialybė jiems netinka. Mes visus konsultuojame ir skatiname nebijoti permainų. Svarbu, kad jaunimas mokėtų priimti sprendimus, galėtų save tinkamai pristatyti darbdaviui bei sugebėtų bendrauti“, – sakė centro pedagogai.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.