Praėjusį savaitgalį Lietuva, Latvija ir Estija minėjo prieš 25 metus jų sostines gyva grandine sujungusį Baltijos kelią.

Aktyvūs kėdainiečiai Baltijos kelio 25-etį paminėjo prie tą progą simbolizuojančio kryžiaus Ukmergės rajone.

Aktyvūs kėdainiečiai Baltijos kelio 25-etį paminėjo prie tą progą simbolizuojančio kryžiaus Ukmergės rajone.

„Baltijos kelias – gyva legenda. Prieš 25 metus trys Baltijos tautos vieningai ir drąsiai pareiškė, kad sieks laisvės. Visam pasauliui parodėme, kad okupantai mūsų nepalaužė. Atkūrėme savo valstybes ir padarėme didelę pažangą, todėl didžiuokimės savo istorija. Tegul laisvė skamba visu garsu nuo Vilniaus iki Talino“, – šventės išvakarėse sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Ji pabrėžė, kad šiandien Europa vėl susiduria su brutaliai demonstruojama jėga ir atviru noru žlugdyti subrendusios, suverenios valstybės siekius. Situacija Ukrainoje reikalauja tokios pat vienybės, drąsos ir ryžto, kokį parodė Baltijos kelyje stovėję žmonės, teigė valstybės vadovė.
Šeštadienį visą dieną Lietuvoje vyko „Baltijos kelio sąšauka“: susitikimai su miestų ir miestelių atstovais Baltijos kelyje. Taip pat buvo rašomi „Palinkėjimai Lietuvai iš kartos į kartą“, kurie vėliau atguls į knygą „baltijos kelias“.
Ne vienas tautietis, nuvykęs į Baltijos kelio minėjimą, vėl išgyveno jausmus, patirtus prieš 25 metus. Visi vienbalsiai tvirtino, kad Baltijos kelias buvo kovos už laisvę ir nepriklausomybę kelias. Jame stovėjo žmonės iš visos Lietuvos, įvairių socialinių sluoksnių, amžiaus.

S. Grinkevičius įsitikinęs, kad laisvės kaina didelė, tačiau ji labai trapi, tad ją būtina branginti ir saugoti.

S. Grinkevičius įsitikinęs, kad laisvės kaina didelė, tačiau ji labai trapi, tad ją būtina branginti ir saugoti.

„Tai buvo brolybės, vienybės jausmas. Išgyvenome jėgą, galybę ir pasididžiavimą. Laikas prabėgo labai greitai,. Net sunku patikėti, kad nuo tos įsimintinos ir visus suvienijusios dienos jau prabėgo ketvirtis amžiaus. Visų Baltijos kelio dalyvių širdyse pleveno didelės viltys ir žinojimas, kad savo protu ir darbu kursime ateitį. Visada laisvės skeptikams pasakau, kad per 25 metus mes padarėme labai daug. Šiandien gyvename kokybiškai ir galime laisvai kalbėti, mąstyti, o tai yra didžiausios vertybės. Žinoma, kad būdamas optimistas tikėjausi greitesnių permainų, tačiau ir dabartiniai rezultatai džiugina. Turime branginti, ką esame iškovoję. Juk laisvės kaina labai didelė, o ji tokia trapi“, – Baltijos kelio dieną savo pamąstymais dalijosi rajono Tarybos narys Saulius Grinkevičius.
Spėjama, kad iš viso 0989 rugpjūčio 23 dieną Baltijos kelyje stovėjo apie 2-2,5 mln. žmonių, iš jų apie 1 mln. – iš Lietuvos. Tragiškus Molotovo-Ribentropo pakto įvykius atspindėjo vidinis žmonių susitelkimas ir ryžtas. Visame kelyje plevėsavo juodi gedulo kaspinai, degė žvakutės, primindamos apie aukas ir didelių netekčių skausmą.
2009 metais UNESCO įtraukė Baltijos kelią į „Pasaulio atminties“ sąrašą.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.