Liepos 3-6 dienomis Vokietijoje vyko devintosios Baltijos jūros šalių jaunių žaidynės. Jose dalyvavo Estijos, Latvijos, Rusijos, Baltarusijos, Vokietijos, Švedijos sportininkai.

Vokietijoje jaunieji Kėdainių sportininkai pasiekė puikių rezultatų. (Iš kairės) Darijus Astrauskas pasipuošė dviem aukso, Austėja Kavaliauskaitė vienu aukso, o Rokas Vaitkaitis sidabro medaliu.

Trys Kėdainių sporto centro auklėtiniai, atstovavę Lietuvos rinktinei, varžybose iškovojo penkis aukso ir vieną sidabro medalį.

Geriausiai Vokietijoje sekėsi trenerio Tomo Pakščio auklėtiniui Darijui Astrauskui. Jaunasis Kėdainių plaukikas ant nugalėtojų pakylos lipo keturis kartus. Sportininkas buvo greičiausiais įveikęs 50 ir 100 metrų distancijas, plaukdamas laisvuoju stiliumi. Be to, jis dukart greičiausias su kolegomis buvo ir estafetėse 4×100 laisvuoju stiliumi ir kombinuotojoje. Tokiais puikiais rezultatais Darijus užsitikrino kelialapį į Europos jaunimo vasaros olimpinį festivalį, liepos pabaigoje vyksiantį Tbilisyje. „Esu labai patenkintas Darijaus pasiektais rezultatais. Smagu, kad jo sunkus darbas atsiperka medaliais. Gerų rezultatų Darijui linkiu ir Tbilisyje, tik apmaudu, kad pasiruošimą jaunimo vasaros olimpiniam festivaliui kartina tai, jog šiuo metu Kėdainių baseine neturime vandens. Tad jaunajam sportininkui tenka treniruotis arba Kaune, arba Alytuje. Tad šis pasiruošimas mums gana brangus visomis prasmėmis“, – sakė Darijaus treneris T. Pakštys.

Trenerio Roberto Kaselio auklėtinė ėjikė Austėja Kavaliauskaitė aukso medalį iškovojo lengvosios atletikos 3 kilometrų sportinio ėjimo rungtyje.

Antrąją vietą žaidynėse užėmė trenerio Bronislovo Šimokaičio auklėtinis boksininkas Rokas Vaitkaitis.

Iš viso Lietuvos sportininkai iškovojo 132 medalius: 27 aukso, 42 sidabro, 63 bronzos.