Bajėnų kaime (Josvainių sen.) su sūnumi Juozu ir marčia Virginija gyvenanti Petronėlė Grigaitienė tapo trečiąja Kėdainių rajono gyventoja, 2014-aisiais sulaukusia garbingo šimto metų jubiliejaus.

Bajėniškė Petronėlė Grigaitienė užaugino keturias dukras ir sūnų Juozą, su kurio šeima dabar kartu gyvena.

Bajėniškė Petronėlė Grigaitienė užaugino keturias dukras ir sūnų Juozą, su kurio šeima dabar kartu gyvena.

„Ar svečiams nepamiršot atnešti konjako? Juk tiek gražių žmonių sulaukėm. Ačiū už sveikinimus ir prašom vaišintis“, – išklausiusi garbių svečių linkėjimų, kvietė šimtametė.
Garbingo jubiliejaus P. Grigaitienė sulaukė gegužės 11-ąją. Su artimaisiais senolė jį šventė gimtadienio išvakarėse. „Pilnas kiemas vaikų ir anūkų privažiavo, vos tilpom prie stalo“, – džiaugėsi bajėniškė.
Šimtametė tiesiog stebino optimizmu: „Man ir seniau buvo gera gyventi, ir dabar nesiskundžiu. Patirti teko visko, bet dabar netrūksta nieko, tik labai mėgstu šilumą, tai vis prašau, kad namai būtų prikūrenti.“
Šimtametė prisimena, kaip Bajėnuose su vyru Kaziu nusipirko žemės, statėsi namelį, kaip jame kūrėsi, dirbo kolūkyje, augino keturias dukras ir vieną sūnų, o šie dovanojo 11 anūkų ir 16 proanūkių.
P. Grigaitienės sutuoktinis Kazys – taip pat ilgaamžis: jis Anapilin iškeliavo sulaukęs 92 metų.
Močiutė jau nebegali pasigirti gera klausa ir rega, bet vis dar nori žinoti visas naujienas, itin mėgsta klausyti per televiziją transliuojamų žinių.

Jubiliatę sveikino Josvainių seniūnas A. Sirvidas.

Jubiliatę sveikino Josvainių seniūnas A. Sirvidas.

Šimtametė neignoravo šalies Prezidento rinkimų – balsavo namuose ir iš anksto, pasinaudodama senyviems žmonėms teikiama tokia privilegija.
,,Močiutė – labai rūpestinga ir išsaugojo gerą atmintį. Kaskart ją aplankiusi sulaukiu klausimų, kaip gyvenu aš, kaip laikosi mano mama, kaip kitiems artimiesiems sekasi, kokia namiškių sveikata, ar nepuola ligos, ar visi tvarkingai geria vaistus, jei daktarai jų skyrę“, – pasakojo šimtametės anūkė Zita.
Pasak kitų anūkų, vasaromis abu seneliai jų labai laukdavo. Svetinga močiutė lepindavo blynais, pyragėliais.
Josvainių seniūnas Algimantas Sirvidas, sveikindamas P. Grigaitienę, pasigyrė, kad seniūnijoje turi ir daugiau ilgaamžių: „Neseniai vieną močiutę sveikinome jau su 103-uoju gimtadieniu.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.