juosta

Kiekviena proga valdantieji giriasi, kaip jie sutvarkė Kėdainių rajoną ir kad gera infrastruktūra leis miestui tapti vienu svarbiausių logistikos centrų Lietuvoje. 

Lipliūniškiai metų metus gyvena pažadais, kad kelias į jų kaimą bus sutvarkytas.

Lipliūniškiai metų metus gyvena pažadais, kad kelias į jų kaimą bus sutvarkytas.

Toks piešiamas idealistinis vaizdas mažų mažiausiai nesiderina su Labūnavos kelio būkle. Kėdainiečiams gerai žinomas Labūnavos kelias savo avarine būkle bado akis jau nuo pat 1997 metų. Iš esmės pastarąjį dešimtmetį būdami valdžioje dabartiniai valdantieji taip ir neskyrė reikiamo dėmesio šiai problemai, dėl to vairuotojai priversti važinėti avaringos būklės keliu. Ypač nerimą kelia tai, kad iki šiol jis yra intensyviai naudojamas, o netolimojoje ateityje automobilių, važiuojančių šiuo keliu, tik dar pagausės. Valdantieji visiškai neatsižvelgia į faktą, kad Pašiliai pamažu, bet užtikrintai virsta gyvenamąja vietove, kurioje nuolatos didėja gyventojų, o kartu ir automobilių skaičius. Šio kelio eksploatacija ypač suaktyvėja vakariniu paros metu, kuomet susidaro kelio pravažumą viršijantis automobilių tankis ir kyla avaringumo lygis. Toks šios problemos ignoravimas kelia dar didesnę nuostabą, kada matai, jog aplink Josvainių kaimą mažame plote yra nutiesti du puikūs keliai.
Ir nors pati savivaldybė neskiria lėšų kelių tiesimui ir atnaujinimui – tai Automobilių ir kelių direkcijos atsakomybė, tačiau savivaldybė ar aktyvus meras, be abejo, gali prisidėti prie šių procesų. Tai įrodė buvęs ilgametis Kėdainių meras, kurio iniciatyvos dėka buvo išasfaltuota atkarpa, einanti nuo jo namų į rajoninį kelią. Šis pavyzdys puikiai demonstruoja, kad esant reikiamai motyvacijai galima susitarti su Kelių direkcija ir konstruktyviai dirbti. Be abejo, smerktina, kad šiuo atveju tai buvo padaryta savo asmeninių interesų vardan, o ne dėl kolektyvinio-bendruomeninio poreikio, tačiau šis atvejis parodo, kaip neišnaudojamas bendradarbiavimo potencialas.
Dar prastesnė padėtis yra su Lipliūnų kaimu. Čia ne tik kad neišasfaltuotas regioninis kelias, bet ir pačiame kaime važiuojamoji danga yra žvyrkelis. Tai yra skandalinga situacija, parodanti, kaip atsainiai valdantieji taiko strateginės reikšmės projektus visame Kėdainių rajone. Apie kokią konkurencingą vietos ekonomiką ar darnų žmogaus ir aplinkos vystymąsi užtikrinančią infrastruktūrą, kuri yra Kėdainių strateginio plėtros plano iki 2020 m. prioritetinis punktas, mes galime kalbėti, kai klesti toks neatsakingumas ir atsainumas?
Valdančiųjų negebėjimas nustatyti aiškių ateities planų ir jų susieti su esama padėtimi Kėdainių rajone bei individualiai su kiekviena gyvenviete lemia, jog kai kurios iš jų nustumiamos į šoną ir jų problemos yra ignoruojamos. Šiuo atveju kelių tiesimas ir taisymas puikiai tai iliustruoja. Atsimušę į didesnę, sudėtingesnę problemą, valdantieji bando jų išvengti ar kaip kitaip apeiti. Tokios politikos pasekmes kai kurie mūsų rajono gyventojai jaučia kasdien. Ar tokia diferenciacija yra stipriausio rajono bruožai?
Kandidatas į Kėdainių rajono merus Saulius Grinkevičius

Užs. Nr. 48

Politinė reklama bus apmokėta iš Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) politinės kampanijos sąskaitos.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.