Praėjusį savaitgalį Palangoje vykusios itin permainingos ir karštos penkioliktosios 1000 km lenktynės baigėsi be deserto – lyderiams įveikus 303 ratus ir iki finišo likus dar 70, lenktynės buvo nutrauktos. 

„Daumantų-Hoptrans“ („Toverasport“) komandos ekipažas, važiavęs  su  „Porsche 968 EBR“ į avariją pateko būdamas trečioje vietoje.

„Daumantų-Hoptrans“ („Toverasport“) komandos ekipažas, važiavęs su „Porsche 968 EBR“ į avariją pateko būdamas trečioje vietoje.

Tokį sprendimą komisarai priėmė po avarijų virtinės, kai nebebuvo galima užtikrinti saugumo trasoje.
Lenktynių nugalėtoja tapo Liqui Moly Racing Team Lithuania komanda, važiavusi BMW E90 Edva automobiliu, jai atstovavo broliai Jonas ir Ignas Gelžiniai ir Edvinas Arkušauskas.
Antroje vietoje liko Inter RAO Lietuva, trečioje – Macrofinance. Abi jos važiavo GT klasėje BMW M3 automobiliais.

Varžybos nutrauktos pirmą kartą
1 000 km lenktynės teisėjų sprendimu buvo sustabdytos pirmą kartą.
Lenktynių nutraukimo priežastis – trijų automobilių (BMW M3, „Porsche 968 EBR“ ir „Radical SR8“) avarija. Po šio incidento praėjus keliems ratams, lenktynės buvo sustabdytos. To priežastis – BMW M3 sulankstė kelio atitvarą, kurio sutaisyti lenktynių metu neįmanoma. Sulankstytas jis yra pavojingas visiems lenktynininkams, nes dar kartą atsitrenkus, galėjo lūžti ir įlįsti į automobilio saloną bei sužeisti vairuotoją.
Šįkart lenktynės vyko labai permainingai. Favoritai lenktynėse krito vienas po kito. Dauguma pirmojo kvalifikacijos dešimtuko net nefinišavo, o išgyvenę dešimties valandų kovoje, languotą vėliavą išvydo būdami toli nuo prizininkų bendroje įskaitoje.

Rankų nenuleidžia
Kėdainiečiams įdomu, kaip pasisekė kraštiečio Tomo Žalpio suburtam „Daumantų-Hoptrans“ („Toverasport“) komandos ekipažui, kuris važiavo su „Porsche 968 EBR“ automobiliu. Jį pakaitomis vairavo Egidijus Bulotas, Aivaras Pyragius ir Gediminas Udras.
Kėdainietišką prieskonį turėjusio „Porsche“ svajonė nugalėti baigėsi likus mažiau nei šimtui ratų iki lenktynių pabaigos. Didžiausios avarijos šių metų lenktynėse metu G. Udras susidūrė su Mindaugo Neliubšio vairuojamu „Radical“. Prie jų nekaltai „prisijungė“ „Skinest Rail – Kaminera“ komandos BMW M3, kuris, ironiška, nukentėjo labiausiai ir sulaužė vos prieš savaitę pastatytą kelio atitvarą.
„Tai buvo lenktyninė situacija. Mūsų komandos vairuotojas galbūt galėjo išvengti susidūrimo, tačiau viskas susiklostė kitaip. Gaila, kad iškritome būdami treti“, – sakė komandos vadovas T. Žalpys. Anot jo, lenktynės parodė komandos trūkumus. „Pastebėjome, kad vairuotojams trūko treniruočių, o automobilį taip pat reikia tobulinti. Dar nežinome, kaip baigsime šį sezoną, dar dar važiuosime 550 kilometrų lenktynėse Kačerginėje, tačiau kitąmet Palangoje būtinai varžysimės“, – ateities planais dalijosi T. Žalpys.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.