Ant penktojo gimtadienio stovintis Josvainių vaikų ir jaunimo tautinės muzikos kolektyvas „Auštaras“ gyvena išvykos į Lenkiją įspūdžiais. Krokuvoje surengtame penktajame chorinės muzikos festivalyje kategorijoje „Chorų menas“ auštariečiai pelnė aukso diplomą.

Penktajame tarptautiniame chorinės muzikos festivalyje „Auštaras“ pelnė aukso diplomą.

Penktajame tarptautiniame chorinės muzikos festivalyje „Auštaras“ pelnė aukso diplomą.

„Šį festivalį labai vertina visos Europos choristai. Jį vis kitoje šalyje rengia vokiečiai. Pakliūti į renginį – didelė garbė. Šįmet drauge su mumis dainavo vienuolika kolektyvų iš Islandijos, Švedijos, Danijos, Rumunijos, Bulgarijos bei kitų šalių“, – karštais įspūdžiais dalijosi „Auštaro“ vadovė Aušra Giedrienė.

Repetuoja kas savaitgalį
Į keturių dienų kelionę leidosi ne tik „Auštaro“ dainininkai, kurių per dvi grupes vadovė suskaičiuoja per trisdešimt, bet ir Auštariečio klubo nariai. „Esame graži draugiška muzikali bendruomenė. Mūsų klubas vienija ir dainorėlius, ir jų tėvelius bei draugus. Labai smagu, kad mums nuolat talkina mūsų kolektyvo garbės nariai, kurie jau paliko tėvų namus, išvyko studijuoti, bet sugrįžę vis užsuka į repeticijas“, – pasakojo A. Giedrienė. Vadovės teigimu, išugdyti kolektyvą reikėjo daug darbo ir pastangų. „Auštariečiai“ repetuoja kiekvieną savaitgalį. Dabar kolektyvas puikiai žinomas ne tik mūsų rajone, bet ir visoje šalyje. „Sulaukiame labai daug kvietimų koncertuoti. Tačiau išvykas labai riboja finansinės galimybės. Stengiamės nuvažiuoti į rimčiausius konkursus ar festivalius, tačiau neatsisakome ir nuoširdžių koncertų draugų ar bičiulių šventėse“, – sakė „Auštaro“ vadovė.

Rengė specialią programą
Sulaukęs kvietimo į Lenkiją „Auštaro“ kolektyvas beveik nesvarstė, kaip pasielgti. Vadovė nutarė ieškoti rėmėjų, kad palengvintų kelionės išlaidų naštą, o dainininkai suskubo mokytis naujų dainų.
„Turėjome parengti labai rimtą programą. Vienas pusvalandinis koncertas laukė su liaudiškomis dainomis, o kitame pasirodyme turėjome atlikti du sakralinius kūrinius“, – pasakojo jaunosios dainininkės. Vaikų teigimu, šią vasarą jie repetavo ir dainavo kaip niekada daug – būta ir savaitgalinių repeticijų, be to, daug ruoštasi vasaros stovyklose. „Kai nori, gali viską suderinti – ir pareigas, ir malonumus. Mums patinka dainuoti, patinka važiuoti koncertuoti“, – sakė vaikai.

Į keturių dienų kelionę leidosi dauguma „Auštariečių“ klubo narių.

Į keturių dienų kelionę leidosi dauguma „Auštariečių“ klubo narių.

Parsivežė neįkainuojamų įspūdžių
Kelionėje auštariečiai patyrė daugybę šiltų akimirkų.
„Didžiausią įspūdį paliko itin šiltas lenkų priėmimas. Neapsakomas jausmas, kai po koncertų buvome išlydėti ne tik ovacijomis, bet ir šiltomis jaudulio ašaromis. Visi gyrė mūsų dainavimą ir sakė, kad publiką sužavėjome savo jaunyste, entuziazmu ir energija. Vaikams patiko ir pasižvalgymas po šalį. O daugiausia įspūdžių teko mūsų nariui Nikodemui, kuris kelionėje atšventė ir savo dvyliktąjį gimtadienį“, – sakė A. Giedrienė. Iš išvykos auštariečiai parsivežė ne tik aukso diplomą, šiltų įspūdžių, bet ir kvietimų kitąmet aplankyti Bulgariją bei Švediją. „Puikiai atstovavome Lietuvai tame festivalyje, suradome jaunų draugų ir sulaukėme jų kvietimų atvykti su koncertais. Kol kas nieko neplanuosime ir negalvosime. Turime ruoštis savo penktajam gimtadienio koncertui, kurį planuojame surengti dar iki Kalėdų. Norime pasidžiaugti savo pasiekimais ir dainomis, padėkoti bičiuliams“, – ateities planais dalijosi „Auštaro“ vadovė.

Dėkoja rėmėjams
Už paramą kelionei į festivalį Lenkijoje auštariečiai nuoširdžiai dėkoja visiems palengvinusiems jų išlaidas. „Nuoširdų ačiū tariu bendrovei „Daumantai LT“, kuri mums nuolat tiesia pagalbos ranką ir šįkart svariai parėmė išvyką. Dėkoju ir bendrovių „Skandagra“, „Takada“, „Ryterna“, „Laumetris“ vadovams. Mus parėmė rajono meras Rimantas Diliūnas ir Seimo nariai – Virginija Baltraitienė, Jonas Kondrotas bei Raminta Popovienė, taip pat ūkininkas Edmundas Laucys, kunigai Gintaras Pūras ir Edvinas Rimavičius, „Lifosos“ paramos fondas, fondas „Viltis Vikonda“ bei mūsų bičiuliai Rimvydas Rimošaitis ir Norbertas Danauskas“, – kolektyvo draugus dėkodama jiems už paramą vardijo A. Giedrienė.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Marija

    Labai džiaugiuosi tokia svaria ir gražia josvainiečių pergale užsienyje. Ačiū, šaunus jaunime, kad tokie esate, kad šitiek dirbate. Mes dižiuojamės, kad rajone yra tokie šaunūs jauni žmonės ir vadovė p. Giedrė. Linkėjimai Rugilei.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.