Kėdainių „Aušros“ sveikatinimo ir sporto pagrindinė mokykla, pavasarį tapusi Lietuvos plaukimo federacijos nare, šį rudenį pradėjo su svarbiais projektais.

Simo pasiekimais didžiuojasi ir mokyklos direktorius Ovidijus Kačiulis (kairėje), ir plaukimo treneris Tomas Pakštys.

Simo pasiekimais didžiuojasi ir mokyklos direktorius Ovidijus Kačiulis (kairėje), ir plaukimo treneris Tomas Pakštys.

„Norime visus rajono vaikus išmokyti plaukti, kad jie saugiai jaustųsi vandenyje. Šiuo metu plaukimas išgyvena pakilimą, tad turėdami puikų baseiną negalime tuo nepasinaudoti. Paruošėme projektą, kurį įgyvendindami plaukti mokome vaikučius, sulaukusius penkerių metų“, – sakė mokyklos direktorius Ovidijus Kačiulis.
Plaukimo pagrindų pirmiausia sutiko mokytis visų miesto darželių priešmokyklinukai ir ketvirtokai. Taip pat į baseiną atvyksta ir Akademijos gimnazijos mokiniai. Pasak „Aušros“ mokyklos vadovo, baseinas atviras visiems, kas tik jo paprašo: „Nuolat sulaukiame vaikų iš Krakių, Dotnuvos, Surviliškio.“
Plaukimo treneris Tomas Pakštys, vaikučius mokantis saugaus elgesio vandenyje, pastebi, kad mažieji į baseiną renkasi labai noriai.
„Labai šaunu, kad mes parengėme projektą „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“. Tikrai nedaug jo dalyvių moka plaukti. Mes spragas užpildome. Turime įsigiję specialią platformą, kuri leidžia pakelti baseino dugną ir vaikams saugiau jaustis, kol jie išmoksta laikytis vandenyje. Lauke atvėsus orams, judriems ir pramuštgalviams vaikams baseinas tampa puikia atrakcija. Be to, mes padedame malonumus suderinti su nauda. Ir tėveliai giria mūsų sumanymą, juk ne visi turi galimybių vaikus per atostogas nusivežti prie didesnių vandens telkinių ir išmokyti juos saugaus elgesio“, – sakė T. Pakštys.
Be minėto projekto ir kasdienių plaukimo pamokų, T. Pakštys kasdien dirba su Sporto mokyklos plaukimo sekciją lankančiais vaikais. Tokių šiuo metu yra apie 40. „Visi jaunieji plaukikai labai atsakingi ir darbštūs. Turime puikių perspektyvių sportininkų, kurie daug dirba ir šauniai pasirodo įvairiose varžybose“, – auklėtinius gyrė treneris. T. Pakščio žodžius patvirtino praėjusį savaitgalį „Aušros“ baseine surengtų plaukimo varžybų „Rudens startai“ rezultatai. Drauge su Kėdainių plaukikais jėgas bandė Elektrėnų ir Širvintų bendraamžiai. Kėdainiečiai plaukikai nugalėtojais ir prizininkais tapo beveik visose rungtyse.
Čempionu 50 metrų plaukimo krūtine rungtyje tapęs Tomo auklėtinis penktokas Simas Jurevičius sakė, kad šiems metams turi tikslą savo mėgiamą rungtį įveikti per 37 su puse sekundės, o dabar jo rezultatas 39 sekundės. „Man labai patinka plaukimas. Treniruojuosi penktus metus ir dar neatsibodo. Kaskart sugalvoju, ko siekti, ir bandau tikslus įgyvendinti“, – šypsojosi jaunasis plaukikas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.