Kėdainių rajono savivaldybė aukcione parduoda jai priklausantį turtą. Nors pasirinkimas gana platus, nuo butų iki slaugos namų pastato, tačiau šio turto būklė – apgailėtina. Pradinė kaina taip pat simboliška. Už keturis dviejų kambarių butus Barkūniškio kaime prašoma vos po 200 eurų.

Atsikrato nereikalingo turto

Pusė daugiabučio pastato Barkūniškio kaime, seni, apleisti butai medinukuose ir istorinė vertybė – Šėtos miestelio sinagoga. Šį bei kitą turtą Kėdainių rajono savivaldybė ruošiasi parduoti aukcione. Jis prasidės vasario 18 dieną, 9 valandą ir truks iki vasario 21 dienos, 14 valandos.

Susipažinti su rajono savivaldybės parduodamu turtu galima Registrų centro valdomoje platformoje evarzytynes.lt. Tiesa, tai padaryti bus galima tik nuo vasario 12 dienos, tačiau susipažinti su parduodamu turtu galima jau dabar.

Susipažinti su rajono savivaldybės parduodamu turtu galima Registrų centro valdomoje platformoje evarzytynes.lt. Tiesa, tai padaryti bus galima tik nuo vasario 12 dienos, tačiau susipažinti su parduodamu turtu galima jau dabar.

„Iš viso aukcione parduodame 12 nekilnojamo turto objektų. Kai kurie jų parduodami pakartotinai, todėl ir kaina – sumažinta. Gero turto mes neperduodame, todėl aukcione atsidūrė tie objektai, kurių išlaikymas tapo našta. O kainą lemia ne tik būklė, bet ir vieta“, – sakė Kėdainių rajono savivaldybės Statybos ir turto skyriaus vyr. specialistė Rasa Vaitkūnienė.

Kaimuose butų kaina – nuo 100 iki 200 eurų

Peržvelgus rajono savivaldybės parduodamo turto sąrašą, į akis krinta itin žemos kai kurių butų kainos.

Bartkūniškio kaime savivaldybė parduoda pusę daugiabučio namo. Aukcionas rengiamas pakartotinai, šįkart už keturis dviejų kambarių butus norima gauti vos po 200 eurų.

Pavyzdžiui už 52,3 kvadratinių metrų ploto, 2 kambarių butą Jakšių kaime, Aušros gatvėje 16 numeriu pažymėtame name, prašoma tik 100 eurų. Tokia nurodoma pradinė kaina aukcione. Tiesa, šio, itin pigaus buto aprašyme teigiama, kad jis pripažintas avariniu.

Dėmesį patraukia ir keturi dviejų kambarių butai Bartkūniškio kaime. Savivaldybė parduoda pusę daugiabučio gyvenamo namo. Iš 8 butų keturi priklauso privatiems asmenims, o šiuo metu žmonės gyvena tik dviejuose.

Savivaldybei priklausančių 53 kvadratinių metrų ploto, dviejų kambarių butų pradinė kaina siekia vos po 200 eurų. Šį turtą Bartkūniškio kaime savivaldybė aukcione bandė parduoti ir praėjusiais metais, tąkart pradinė kaina siekė 400 eurų, tačiau norinčių juos įsigyti – neatsirado.

Dėmesį patraukia ir keturi dviejų kambarių butai Barkūniškio kaime. Savivaldybė parduoda pusę daugiabučio gyvenamo namo. Iš 8 būtų keturi priklauso privatiems asmenims, o šiuo metu žmonės gyvena tik dviejuose.

Nors kaina atrodo itin patraukli, tačiau sprendžiant iš pateikiamų iliustracijų, pačių butų būklė – apgailėtina.

„Niekas šių butų pirkti nenori, nes ką veikti kaime, kuriame nėra darbo. Niekam nereikalingą nekilnojamąjį turtą galime tiesiog nugriauti, tačiau butų, kurie yra daugiabučiame name, juk nenugriausi. Todėl rengiame pakartotinį jų pardavimą, mažiname kainą“, – sakė Kėdainių rajono savivaldybės Statybos ir turto skyriaus vyr. specialistė R. Vaitkūnienė.

Aukcione – istorinė vertybė

Vienas brangesnių parduodamų pastatų – 760 kvadratinių metrų ploto buvęs bendrabutis su 14 arų žemės sklypu Šėtos miestelyje.

Šis pastatas – 1905 metais statyta Šėtos sinagoga, 2017 metų pabaigoje pripažinta valstybės saugomu paveldo objektu.

„Vertingosiomis sinagogos savybėmis Kultūros vertybių registre yra įvardytas sinagogos tūris. Ji yra stačiakampio plano, dviejų aukštų su šlaitiniu stogu. Saugomas kapitalinis sienų tinklas (tai reiškia, kad negalima keisti pastato suplanavimo), konstrukcijos pamatas su skelto akmens ir plytų mūro cokoliu, pirmojo aukšto raudonų keraminių plytų mūro sienų fragmentai“, – teigiama Kultūros paveldo departamento apraše.

Ši sinagoga vaidino itin svarbų vaidmenį vietos judėjų bendruomenės gyvenime, kai Šėta buvo štetlu – miesteliu, kuriame žydai sudarė gyventojų daugumą. Naciams ir jų talkininkams sunaikinus vietos žydų bendruomenę, sinagoga atiteko Šėtos vidurinei mokyklai, 1979 metais čia pradėjo veikti bendrabutis.

„Jos svarbą liudija ir tai, kad iki šių dienų Šėtoje turime mažai išlikusių senųjų anuo metu gausios miestelio žydų bendruomenės pastatų. Nors ir smarkiai rekonstruota ši sinagoga stovi iki mūsų dienų“, – yra minėjusi Kultūros paveldo departamento vadovė Diana Varnaitė.

Brangiausi butai – Kėdainių mieste

Kėdainių rajono savivaldybė atsisveikina ir su pastatu, kuriame anksčiau veikė Truskavos seniūnija. Už 91 kvadratinių metrų ploto, 1965 metais statytą namą su ūkiniu pastatu ir 13 arų žemės sklypu norima gauti bent 2,5 tūkst. eurų.

Taip pat parduodami buvę slaugos namai Dotnuvos miestelyje. Medinio, 319 kvadratinių metrų ploto namo Kranto gatvėje su sandėliu pradinė kaina – 16 tūkst. 400 eurų.

Kėdainių rajono savivaldybė atsisveikina ir su pastatu, kuriame anksčiau veikė Truskavos seniūnija. Už 91 kvadratinių metrų ploto, 1965 metais statytą namą su ūkiniu pastatu ir 13 arų žemės sklypu norima gauti bent 2,5 tūkst. eurų.

Aukcione parduodami ir du butai, esantys Kėdainių mieste. Vos 16 kvadratinių metrų ploto patalpos, esančios mediniame name Janušavos aikštėje pradinė kaina siekia 600 eurų.

Kitas, tame pačiame name esantis, tačiau dvigubai didesnis butas įvertintas kur kas brangiau. Jo pradinė kaina aukcione – 1,7 tūkst. eurų.

Parduodami du butai, esantys pusiau privačiame pastate, Kėdainių centre, Akacijų gatvėje. Už 28 kvadratinių metrų ploto, 2 kambarių buto pradinė kaina – 2 tūkst. eurų. Kitas, 2 kvadratiniais metrais didesnis butas tame pačiame, 17-uoju numeriu pažymėtame pastate, šiek tiek brangesnis. Jo pradinė kaina – 100 eurų didesnė.

Aukcionai persikėlė į virtualią erdvę

„Sunku pasakyti, kurie iš parduodamų objektų sulauks didžiausio susidomėjimo. Kartais atrodo, kad niekam turto nereikia, o dėl jo ima varžytis net keli žmonės. Kaip viskas vyks šį kartą – paaiškės tik vasario pabaigoje“, – minėjo Kėdainių rajono savivaldybės Statybos ir turto skyriaus vyr. specialistė R. Vaitkūnienė.

Šis aukcionas vyksta tik virtualioje erdvėje, Registrų centro valdomoje platformoje evarzytynes.lt. Pasikeitus teisės aktams įprastiniai aukcionai, kuomet susirinkę žmonės „gyvai“ varžosi dėl parduodamo turto siūlydami aukštesnę kainą, rengiami tik išskirtiniai atvejais.

„Toks, „tiesioginis“ aukcionas rengiamas, kai du kartus neįvyksta elektroninis aukcionas, o parduodamo turto pradinė kaina neviršija 10 tūkst. eurų“, – sakė nereikalingo turto pardavimą kuruojanti Statybos ir turto skyriaus vyr. specialistė R. Vaitkūnienė.

Pasikeitus aukcionų rengimo tvarkai, juos perkėlus į virtualią erdvę, juose varžytis gali ne visi norintys. Registruotis aukcione būtina patvirtinti savo tapatybę, o tai galima atlikti naudojantis elektroniniu parašu, mobiliuoju elektroniniu parašu, ar per internetinę bankininkystę.

 

Panašios naujienos