Jau penkiolika metų veikiantis Kėdainių rajono klubas „Mano namai“ nestokoja originalių idėjų ir kūrybiškumo. Penkių klubo moterų komanda, pasivadinusi „Širdelės“ ( tai klubo emblema), dalyvavo kasmetiniame 14 tarptautiniame floristinių kilimų festivalyje Ventspilyje. 

Komanda prieš pradėdama darbus (iš kairės): Sandra Žalakevičienė, Vitalija Augulienė, Milda Verkauskienė, Zita Kazokevičienė ir Vida Vansevičienė.

Komanda prieš pradėdama darbus (iš kairės): Sandra Žalakevičienė, Vitalija Augulienė, Milda Verkauskienė, Zita Kazokevičienė ir Vida Vansevičienė.

Konkursas, kuriame varžėsi 40 komandų iš Latvijos bei penkių užsienio šalių, vyko rugpjūčio 1–3 dienomis. Nors kėdainietėms ir nepavyko užimti prizinių vietų, jų vasara alsuojantis floristinis kilimas „Vasaros dovanos“ sulaukė nemažo žiūrovų susidomėjimo ir pagyrų.
„Nuo pirmosios vietos, kurią laimėjo šeimininkai latviai, surinkę 56 balus, klubietės atsiliko gana nedideliu rezultatu – gavome 42,5 balo įvertinimą. Ypač daug gražių žodžių sulaukė komanda, kurioje dirbo Sandra Žalakevičienė, Vida Vansevičienė, Milda Verkauskienė, Zita Kazokevičienė“, – sakė Vitalija Augulienė, kartu su komanda gaminusi floristinį kilimą. Be to, pasiryžti dalyvauti šiame projekte ir buvo V. Augulienės idėja.

Dalyvavo projekte
„Aš pati floristinių kilimų kompozicijas kuriu jau senokai, tad man tai nebuvo naujiena. Tačiau net neabejojau, kad kitos komandos moterys, dalyvaudamos projekte, išmoks kažko naujo, pačios išbandys savo jėgas tokių kilimų kūrimo procese“, – sakė projekto vadovė ir klubo „Mano namai“ pirmininkė.
Iki šiol klubo moterų kurti floristiniai kilimai puošdavo tik bendruomenės, rajono šventes. Pastarąjį kartą – Vilainiuose per karaliaus Mindaugo karūnavimo šventę.
Šįkart klubo moterys pasiryžo savo jėgas išbandyti tarptautiniame konkurse. Šiam tikslui klubas įgyvendino vietos projektą „Klubo „Mano namai“ narių iniciatyvų skatinimas „LEADER – 13 – KĖDAINIAI – 05 – 005“. Jį laimėjus, buvo gautas finansavimas ir pradėtas rimtas ir kruopštus pasiruošimas dalyvavimui.

Komandos sukurtas floristinis kilimas „Vasaros dovanos“ pasipuošė ne tik gėlėmis ir vaisiais, bet ir kopūstais.

Komandos sukurtas floristinis kilimas „Vasaros dovanos“ pasipuošė ne tik gėlėmis ir vaisiais, bet ir kopūstais.

Viskas iš savo krašto
Pirmiausia ir svarbiausia – kilimo idėja. V. Augulienė teigė sugalvojusi sukurti vasaros dovanų kompoziciją, kurioje puikuotųsi ne tik gėlės.
„Pasirinkau temą – vasaros dovanos. Vasara – tai saulė, šiluma, visa paletė spalvų. Kartu su visu tuo eina ir žemiškosios gėrybės – gėlių žiedai, uogos, vaisiai, žinoma, ir daržovės. Todėl darydamos kompoziciją stengsimės ir panaudoti visa tai, ką mums duoda vasara“, – kilimo idėją pristatė jos autorė Vitalija.
Į Venspilį vyko dešimt klubiečių, bet pagal nustatytas konkurso taisykles tik penkios komandos narės galėjo kurti kilimą. Likus dviem savaitėms iki renginio, moterys pradėjo intensyvius pasiruošimo darbus.
„Bandėme įvairius gėlių komponavimo variantus, derinome spalvinę gamą, žiūrėjome, kokie augalai ilgai laikosi, yra ne tik gražūs, bet ir patvarūs, ilgai nenuvysta. Juk gėlės konkurso metu turėjo atrodyti kaip ką tik nuskintos, nenuvysti net kelias dienas“, – sakė V. Augulienė.

Stebino kopūstai
Visos kilimui skirtos medžiagos ne svetimų, egzotinių kraštų, bet surinktos iš dalyvių gėlių darželių, Kėdainių krašto pievų ir laukų. Kilime buvo panaudoti gvazdikų, šilokų žiedai, šermukšnių vaisiai, rafijos, notros lapai, taip pat kankorėžiai bei visus itin stebinę kopūstai.
„Jie atrodė labai puošniai ir ypač traukė dalyvių ir žiūrovų akį. Ypač gražiai atrodė garbanotieji. Daugelis žiūrovų net neatpažino, kad tai kopūstai – norėdamos įtikinti, net davėme jiems paragauti“, – šypsojosi pašnekovė ir pridūrė esanti už šias gėrybes dėkinga Lančiūnavos ūkininkams Almai ir Vidui Girdzijauskams.

Kilimas paliks įspūdį
Atvykusios į vietą, moterys turėjo 24 valandas išpildyti pasirinktą temą ir padaryti kompoziciją. Tačiau moterims užteko ir šešių valandų, kad 2×3 metrų dydžio stačiakampis būtų paverstas įspūdingu meno kūriniu.
„Dirbant nekilo jokių problemų ar trikdžių, kadangi viskam kruopščiai ruošėmės pagal iš anksto namuose sukurtą kilimo eskizą su tiksliais išmatavimais. Nuvykus tereikėjo padaryti taip, kaip buvo numatyta eskize“, – kalbėjo pašnekovė.
Įgavusios patirties, projekte dalyvavusios moterys pasiryžusios įspūdingą augalų kilimą sukurti ir čia, Kėdainiuose.
„Gal pavyks rudenį sukurti Vilainių seniūnijos bendruomenes ir sukurti bendrą darbą“, – vylėsi pašnekovė ir pridūrė, jog toks floristinis kilimas gali tapti puikia šventės puošmena.
„Galima labai nesudėtingai, paprastai ir pigiai papuošti savo šventę – juk visos pakelės pilnos gėlių. Tereikia fantazijos“, – šyptelėjo pašnekovė.

vvg-logo_2

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.