Pirmąjį šių metų birželio savaitgalį Vokietijoje, Bioblingeno apskrityje, vykusiame tarptautiniame skulptorių simpoziume garbės sudalyvauti turėjo ir kėdainietis Audrius Vasiliauskas.

Skulptorius Audrius Vasiliauskas nuolat dalyvauja įvairiuose simpoziumuose, birželio pradžioje jis viešėjo Vokietijoje.

Skulptorius Audrius Vasiliauskas nuolat dalyvauja įvairiuose simpoziumuose, birželio pradžioje jis viešėjo Vokietijoje.

Iš viso simpoziume skulptūras iš medžio ir akmens kūrė 19 dalyvių, o Lietuvai atstovavo net 6 skulptoriai iš Kauno regiono.

Lietuviai išsiskyrė tuo, kad beveik visi savo darbus kūrė iš ąžuolo ar topolio medžių, nors užsieniečiai mieliau rinkosi smiltainį ar kalkakmenį.

Kaip sakė A. Vasiliauskas, tai buvo puiki proga pabendrauti su kitais užsienyje pripažintais meistrais, pamatyti, kaip jie dirba ir pasisemti patirties.

Šiemet simpoziumo tema buvo „Susitikimas“, todėl ir savo dirbinį skulptorius pavadino „Susitikimas su laisve“. Nors skulptūroms kurti buvo paskirtos dvi dienos, A. Vasiliauskas teigė, kad laiko galėjo būti ir daugiau.

Simpoziumas baigėsi sekmadienį vakare, kai skulptūros buvo įvertintos komisijos. Netikėta, tačiau ji nusprendė neišskirti nugalėtojo ir apdovanoti visus 19 menininkų, nes visi darbai buvo labai individualūs ir unikalūs.

Po renginio skulptūros keliavo į aukcioną, kur iki liepos vidurio yra pardavinėjamos.

Pačiam A. Vasiliauskui simpoziumas buvo tarsi vasaros sezono darbų atidarymas – netrukus jis ketina keliauti į Maskvą, galbūt sudalyvaus Kėdainių miesto šventėje, o ir individualių užsakymų nestinga.

Vasarė Butkutė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.