Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijoje visą praėjusią savaitę stažavosi pedagogė Dana Gecevičienė, atvykusi iš Alytaus rajono Butrimonių gimnazijos. Viešnia džiaugėsi ne tik kėdainiečių svetingumu, bet ir įgytomis naujomis darbo su mokiniais kompetencijomis. 

Projekto iniciatorė „Atžalyno“ gimnazijos mokytoja D. Šilkaitienė (dešinėje) ir Butrimonių gimnazijos pedagogė D. Gecevičienė tikisi ir pasibaigus projektui palaikyti dalykinius santykius.

Projekto iniciatorė „Atžalyno“ gimnazijos mokytoja D. Šilkaitienė (dešinėje) ir Butrimonių gimnazijos pedagogė D. Gecevičienė tikisi ir pasibaigus projektui palaikyti dalykinius santykius.

Pasak Dianos Šilkaitienės, „Atžalyno“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos metodininkės, toks mokytojų stažuočių projektas, organizuotas „Pilietinių iniciatyvų centro“, mūsų rajone įgyvendintas pirmą kartą.
„Mūsų „Atžalyno“ gimnazija laimėjo konkursą, todėl džiaugėmės galėdami priimti mokytoją – stažuotoją. Projekto įgyvendinimui buvo suburta pedagogų komanda: geografijos mokytojas Žydrūnas Mackevičius, lietuvių kalbos mokytoja Zita Želnienė, fizikos mokytoja Vida Micevičienė“, – sakė D. Šilkaitienė, kuri taip pat buvo ne tik viena komandos narių, bet ir šio projekto koordinatorė. Ji aiškino, kad gimnazijoje dirba daug aukštos kvalifikacijos ir kompetencijos mokytojų, turinčių didelės darbo su mokiniais patirties, vedančių seminarus ne tik kitiems bendruomenės mokytojams, bet ir kitų rajonų pedagogams. Nors programa buvo vienkartinė ir kol kas jos tęstinumas nenumatomas, D. Šilkaitienė yra įsitikinusi, kad bendradarbiavimas tarp mokyklų ir tarp abiejų mokyklų pedagogų kolektyvų vyks ir toliau.

Žavėjo mokytojų kompetencija
Į Kėdainius stažuotis atvykusi lietuvių kalbos mokytoja D. Gecevičienė su „Atžalyno“ pedagogais bendravo visą savaitę – ji stebėjo vedamas pamokas, po kurių stažuotoja vertino ne tik mokytojų darbą, bet ir galėjo įsivertinti pati.
„Iki šiol niekada nebuvau Kėdainiuose, tad buvo įdomu pamatyti šį kraštą. Pasiryžau dalyvauti šiame projekte, mat iki šiol mano viena silpniausių pamokos struktūros dalių būdavo pamokos vertinimas ir įsivertinimas, – sakė ji. – Buvau maloniai ir šiltai priimta, o suburta mokytojų komanda, mano nuomone, buvo viena geriausių. Mane tikrai žavėjo stebėtų mokytojų dalykinė kompetencija.“ D. Gecevičienė pridūrė, kad įgyta patirtis Kėdainiuose jai itin praversianti jos darbo su mokiniais metu.
Be to, pedagogė ne tik stebėjo pamokas, bet ir turėjo galimybę susipažinti su Kėdainių rajono lankytinomis vietomis.
„Mes labai stengėmės, rodėme viską, ką mokame, dalinomės savo sukaupta gerąja patirtimi. Manome, kad programa pavyko puikiai, – įsitikinusi D. Šilkaitienė. – Už suteiktą galimybę esu nuoširdžiai dėkinga „Atžalyno“ gimnazijos direktoriui Gintarui Petruliui bei visai mokyklos administracijai“.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.