Kėdainių „Atžalyno“ gimnazija šventė savo ketverių metų gimtadienį. Ši proga buvo paminėta originaliu koncertu – pasirodymus rengė ne tik mokiniai, bet ir patys mokyklos pedagogai. Jų numeriai sulaukė didelio mokinių palaikymo ir itin griausmingų aplodismentų.

atzalynas_1094Nejubiliejinis gimtadienis paminėtas tik tarp mokyklos bendruomenės narių. Nuotaikinguose pasirodymuose dalyvavę pedagogai įsikūnijo į įvairius personažus: grybus, paukščius, animacinių filmų, Keistuolių teatro spektaklių herojus. Mokytojai buvo parengę ir trumpų filmukų. Gimnazistų klasės, ėjusios į savo mokytojų pasirodymus, neslėpė susižavėjimo ir palaikymo šūksnių jiems.

„Tai tikriausiai vienintelis renginys per visas rajono ugdymo įstaigas, kai mokytojai ruošė pasirodymus mokiniams. Visi mokiniai su didžiausiu malonumu eina žiūrėti, kaip mokytojai iš savęs šaiposi ir daro linksmybes. Žaviausia, kad viską ruošė patys mokytojai, mokiniai jiems tik truputį padėjo“, – sakė jau trečius metus gimnaziją lankanti Livija Krivickaitė.

Ugdymo kokybė – nekrinta

Gimnazijos direktorius Gintaras Petrulis, apžvelgęs pastaruosius ketverius metus, džiaugėsi padaryta mokyklos pažanga bei gana lengvu pereinamuoju laikotarpiu.

„2010 metais kovo 1 dieną mums buvo suteiktas gimnazijos statusas. Mes gana švelniai išgyvenome šį laikotarpį. Džiaugiuosi, kad nereikėjo atleisti mokytojų, o pradinių klasių pedagogai buvo įdarbinti kitose mokyklose. Tas pats atsitiko ir su mokiniais: jie išėjo mokytis į kitas ugdymo įstaigas. Na, o pas mus padaugėjo 9 – 10 klasių mokinių. Ypač didelis srautas moksleivių atėjo mokytis į 9, 12 klases“, – kalbėjo mokyklos vadovas.

Šiuo metu mokyklos kolektyve dirba 72 mokytojai, mokosi apie 700 mokinių.

G. Petrulis pridūrė, kad toks naujas mokyklos modelis, kuomet ugdymas orientuotas į vyresniuosius – pasiteisino: „Toks mokyklos modelis tikrai pasiteisino: ruošimasis egzaminams vyksta gerai, nekrinta, o tik auga ugdymo kokybė. Džiaugiamės, kad galime pasiūlyti platų ugdymo spektrą – ir akademinėje srityje, ir meninėje, ir sportinėje.“

Įsteigė gimnazistų akademiją

Pastaruoju metu itin didelis dėmesys skiriamas akademinei gimnazijos mokinių veiklai.

„Siekiame skatinti gabių vaikų ugdymą, todėl visai neseniai įsteigėme AGA – Atžalyno gimnazistų akademiją. Joje apjungsime gabių vaikų, linkusių į akademinę veiklą, užsiėmimus. Tai bus įvairios olimpiados, konkursai, skatinimo stovyklos. AGA jau veikia: pradėjome telkti gabiausius vaikus, kurių gimnazijoje yra apie trečdalį visų moksleivių“, – sakė direktorius.

Gimtadienio proga neapsieita be palinkėjimų.

„Ugdymo įstaigas vis labiau paliečia įvairios problemos, kurių viena – mokinių skaičiaus mažėjimas. Gimnazijos pedagogams norėčiau palinkėti, kad nereikėtų galvoti apie rytdieną – ar teks dirbti, ar ne. Svarbiausia, kad jie galvotų apie mokinių ugdymą, apie žmogiškųjų vertybių diegimą. O vaikams palinkėčiau, kad jie įveiktų visus sunkumus, nes tik tada gali pasijausti laimingas“, – šypsojosi mokyklos vadovas G. Petrulis.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.