„Atžalyno“ gimnazijos moksleiviai be tarpininkų klausėsi pasakojimų, kaip iškovoti Pasaulio čempionato ar olimpinį medalį.

18Atžalyniečiams teko laimė net savose rankose palaikyti tokius trofėjus. Vaikaims ir jų mokytojams aukso medalius rodė legendinė šalies krepšininkė Angelė Rupšienė, drauge su kolega Modestu Paulausku aplankiusi Kėdainius.

Kartu su krepšinio legendomis pas gimnazistus atvyko ir dabartiniai „Nevėžio“ krepšininkai Arminas Kelmelis, Vidas Ginevičius, Povilas Butkevičius ir Gintaras Leonavičius.

Angelė Rupšienė pasakojo, kad ji sportinių aukštumų pasiekė tarsi avansu, nes užaugo prie stadiono, kuris buvo ten, kur dabar pastatyti Seimo rūmai. „Gyvenau prie stadiono ir labai dažnai į jį nubėgdavau pasportuoti. Vėliau teko daug dirbti, kad išsikovočiau vietą Lietuvos ar sovietų sąjungos rinktinėse. Galiu pasakyti tik viena – medaliai už dyką nėra dalijami. Jie pasiekiami juodu darbu“, – sakė legendinė krepšininkė. Anot jos, ji visą gyvenimą turėjo ne tik sau, bet ir kitioems įrodinėti, kad būdama mažutė, gali būti vikri ir šokli bei naudinga komandai.

Modestas Paulauskas apie savo karjerą kalbėjo trumpai. Jis pasakojo vaikams, kad buvo laikas, kai teko detaliai aprašinėti visas treniruotes: „Neįsivaizduojate, kiek laiko sugaišdavau, kol surašydavau, kiek kilometrų nubėgau ar kiek kamuolių į krepšį pataikiau. Tačiau tas triūsas atsipirko vėliau, kai remdamasis dienoraščiu apsigyniau disertaciją.“

Legendinis krepšininkas prisipažino kartu žaidęs ir draugavęs su kėdainiečiu Stasiu Mickevičiumi, daug metų dirbusiu Kėdainių sporto mokyklos treneriu.

Po pokalbio su krepšininkais „Nevėžio“ krepšinio komandos fanų vadovas, „Atžalyno“ gimnazijos moksleivis Deimantas Sabaliauskas pakvietė bendramokslius prisijungti palaikyti Kėdainių ekipą.

Krepšinio dieną „Atžalyne“ vainikavo draugiškos varžybos – „Trys prieš tris į vieną krepšį“.

Projektas „Beko LKL diena mokykloje“ keliauja per Lietuvą, aplanko visus miestus, kurių komandos žaidžia pajėgiausioje šalies vyrų krepšinio lygoje. Kėdainiai buvo jau penktoji stotelė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.