„Atžalyno“ gimnazijos abiturientas Deividas Tamkus šiais metais sužibėjo tarp visų šiųmečių mūsų rajono abiturientų – gabus jaunuolis surinko net keturis šimto balų įvertinimus už valstybinius egzaminus! Puikūs baigiamųjų egzaminų rezultatai pasiekti iš informacinių technologijų, matematikos, anglų kalbos ir fizikos mokomųjų dalykų. Be to, visi kiti dalykai jo brandos atestate yra įvertinti vienais dešimtukais.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius sveikindamas tvirtai spaudė ranką atžalyniečiui Deividui Tamkui – šiųmečiam abiturientui, iš valstybinių egzaminų surinkusiam net keturis šimtukus!

Ta proga vaikiną, jo tėvelius, „Atžalyno“ gimnazijos direktorių Gintarą Petrulį bei Deivido klasės auklėtoją Valdą Ašmontienę priėmė Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius. „Džiugu, kad mūsų rajone auga tokie gabūs jauni žmonės, kuriais galima pelnytai didžiuotis. Išvykus į kitus rajonus visada smagu pasigirti, kad būtent mūsų miesto gimnazijoje mokosi vienas iš nedaugelio Lietuvos abiturientų, iš brandos egzaminų pelniusių net keturis šimtukus“, – šypsojosi Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius.

Gerbia pasirinkimą studijuoti Lietuvoje
Rajono vadovas, susitikęs su Deividu ir jo tėveliais, teiravosi vaikino, kur jis toliau žada tęsti mokslus, pasidžiaugė „Atžalyno“ gimnazijos mokytojų kolektyvu, sugebančiu puikiai parengti mokinius egzaminams.
„Smagu ne tik tai, kad mūsų vaikai gabūs, džiugina ir tai, kad mes turime puikius mokytojus, juk būtent šios gimnazijos mokiniai mus džiugina šimtukų kraičiu: pernai mes džiaugiamės net penkiais šimtukais, kuriuos gavo Agnė Staniūtė, prieš kelerius metus taip pat šios gimnazijos mokinė Giedrė Širvinskaitė pelnė keturis šimtukus. Na, o šiais metais visos Lietuvos mastu 24 mokiniai pelnė po keturis šimtukus, tad labai smagu žinoti, kad vienas jų – Deividas“, – sakė meras bei pridūrė, kad labai gerbia vaikino pasirinkimą mokytis čia, Lietuvoje, bei vėliau, jau pabaigus mokslus, likti ir dirbti tėvynėje.

Prieš egzaminus pasitikėjo savimi
D. Tamkus, paklaustas, ar labai jaudinosi prieš kiekvieną egzaminą, teigė, kad nors ir buvo šiokio tokio jauduliuko, tačiau prieš kiekvieną žinių įvertinimą jautėsi gana užtikrintai, juolab kad dar besimokydamas gimnazijoje dalyvavo ne vienoje mokyklinėje, rajoninėje, respublikinėje olimpiadose, įvairiuose žinių konkursuose.
„Įvairiose olimpiadose dalyvaudavau nuolat, pelnydavau ir prizinių vietų. Visa tai labai padėjo ruošiantis baigiamiesiems egzaminams ir pasiekti geresnių rezultatų. Taip pat buvo labai geri ir gimnazijos mokytojai, kurie tikrai labai gerai išmokė – jiems neturiu jokių nusiskundimų. Esu labai dėkingas ir auklėtojai V. Ašmontienei, su kuria draugavome nuo pat devintos klasės. Negaliu pasakyti, kad buvo labai sunku mokytis, tačiau įdėti pastangų teko tikrai nemažai. Tiesa, likdavo laiko ir sau – tuomet skaitydavau knygas (labai mėgstu fantastiką), žaisdavau su kompiuteriu“, – sakė Deividas.

Maloni privilegija atlydėti Deividą į susitikimą su meru teko (iš dešinės) „Atžalyno“ gimnazijos direktoriui Gintarui Petruliui, klasės auklėtojai Valdai Ašmontienei bei Deivido tėveliams – Aurimui ir Vaidai Tamkams.

Šiuo metu kaip tik vyksta stojimai į aukštąsias mokyklas, tad vaikinas liko ištikimas tėvynei ir toliau studijuoti žada būtent Lietuvos universitetuose. Planuose – programavimo specialybė. „Dešimtoje klasėje, tik prasidėjus programavimo pamokoms, jos pradėjo patikti, ėmė sektis. Tad norėčiau savo ateitį sieti su tuo, kas man patinka ir sekasi“ , – šypsojosi Deividas.

Didžiuojasi sūnumi
Į susitikimą su meru vaikiną atlydėję tėveliai Aurimas ir Vaida Tamkai neslėpė pasididžiavimo savo sūnumu.
„Nuo pat mažų dienų jis domėjosi mokslu, vis stebėdavo vyresnį brolį, kai šis mokydavosi. Deividas visada viskuo domėjosi, buvo labai imlus mokslams, stengėsi kuo daugiau žinių įsisavinti, be to, jis turi labai gerą atmintį. Visais šiais šimtukais labai džiaugiamės, labai didžiuojamės sūnumi ir linkime jam pasirinkti savo kelią, savo kryptį, tikimės, kad jam pavyks pasiekti savo užsibrėžtų tikslų“, – sūnui linkėjo mama Vaida. Ji prisipažino sauganti sūnaus pelnytus diplomus, pagyrimo raštus, kurių per visus 12 metų susidarė išties nemažas ir storas segtuvas!
Po savaitės vaikinas su dar 23 mokiniais iš visos Lietuvos, pelniusiais po keturis šimtukus, bei dviem mokiniais, pelniusiais po 5 šimtukus, lankysis Lietuvos vyriausybėje, kur juos sutiks ir pasveikins ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.