Mūsų visuomenė tampa vis labiau nepakantesnė gamtos niokotojams bei vis dažniau praneša apie matomus pažeidimus gamtoje.

201507141Gegužės ir birželio mėnesiais Kauno regiono aplinkos apsaugos departamentas vykdė akciją „Medžiok tvarkingai“. Jos metu aplinkosaugininkams talkino ir neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai, dirbantys savanoriškais pagrindais.

Akcijos metu Kauno regione buvo patikrinta 33 medžioklės klubai ir būreliai, nustatyti 8 pažeidimai, už kuriuos pažeidėjams buvo surašyti administracinės teisės pažeidimo protokolai bei nustatyti 2 paviršinių vandens telkinių apsaugos juostų apsaugos ir režimo pažeidimai.

Vykdant minėtą akciją valstybiniai aplinkos apsaugos pareigūnai surado nelegalią žvėrių šėryklą, kuri, siekiant nustatyti pažeidėjus, yra stebima.

Akcijos metu vykdydami medžiotojų klubo patikrinimą Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai nustatė, jog vienas iš medžioklės dalyvių medžioklės plotų vienete turėjo naktinio matymo taikiklį, kai medžioklės plotuose draudžiama turėti naktinio matymo taikiklius ir jų priedus prie optinių taikiklių. Šiam pažeidėjui buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas bei konfiskuotas naktinio matymo taikiklis, kuris perduotas policijos komisariatui.

Kviečiame piliečius ir toliau būti neabejingais bei apie pastebėtus gyvosios gamtos išteklių naudojimo pažeidimus informuoti Bendruoju pagalbos centro numeriu 112.

Vien per birželio mėnesį visoje Lietuvoje buvo gauti 1164 žmonių pranešimai apie pastebėtus aplinkosaugos pažeidimus.

Tarp visų skambučių vyravo pranešimai apie įvykius, susijusius su laukiniais gyvūnais. Taip pat nemažai pranešimų sulaukta apie žvejybos taisyklių pažeidimus. Taip pat skambinta ir dėl brakonieriavimo, aplinkos teršimo, atliekų deginimo atvejai, netinkamas atliekų, nuotekų, srutų tvarkymas, neteisėti miško kirtimai ir kt. Kaip ir anksčiau, ne darbo metu būdraujantys pareigūnai dažniausiai vyko tikrinti pranešimų dėl žvejybos taisyklių pažeidimų.

Aplinkos ministerija primena, kad pranešti apie pastebėtus gamtos apsaugos pažeidimus, aplinkos teršimo ar niokojimo atvejus galima bendruoju pagalbos tel. 112 arba tiesiogiai Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos Informacijos priėmimo ir valdymo centro tel. (5) 273 2995. Centras dirba visą parą, taip pat poilsio ir švenčių dienomis.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.