Ilgus metus nesulaukęs politikų dėmesio, Kėdainių kultūros centras, už rajono savivaldybės skirtas lėšas, atnaujino opiausias vietas: buvo atliktas vidaus patalpų remontas, atnaujintas stogas, kai kuriose patalpose naujais pakeisti nusidėvėję baldai.

Kultūros centro vadovė Ona Mikalauskienė rajono merui Sauliui Grinkevičiui pristatė atliktus darbus.

Kol dar neaišku, kada Kėdainiuose iškils ir, apskritai, ar bus statomas naujas Kultūros centro pastatas, nieko nelaukiant nuspręsta bent šiek tiek paremontuoti senąjį.

Remontas buvo būtinas

Kaip teigė Kėdainių kultūros centro vadovė Ona Mikalauskienė, nors dar liko neįgyvendintų sumanymų, tačiau problematiškiausios vietas jau pavyko sutvarkyti.
„Tiek Kultūros centro darbuotojai, tiek ir lankytojai puikiai mato, kad tiek pastato išorei, tiek ir vidaus patalpoms buvo reikalingas remontas. Tad labai džiaugiamės, kad Kėdainių rajono savivaldybė skyrė lėšų, kurias panaudoję galime didžiuotis atliktais darbais. Neabejoju, kad didžiulį skirtumą pajus į Kultūros centro organizuojamus renginius atvykstantys kraštiečiai. Akivaizdžiomis permainomis labai džiaugiasi ir darbuotojai“, – teigė Kėdainių kultūros centro direktorė.

Rekonstruojant patalpas daugiausiai dėmesio buvo skiriama didžiosios scenos atnaujinimo darbams bei jos apšvietimo modernizavimui, kainavusiam 5 tūkst. eurų. Už šią sumą buvo įrengta aliuminio šviesų konstrukcija su elektriniu valdymu bei pulteliu.

Dar 18 tūkst. eurų kainavo vidaus patalpų remontas. Jo metu buvo išdažytos didžiosios scenos sienos, atnaujinti Kultūros centro pavaduotojų ir buhalterės, garso operatoriaus kabinetai, liaudiškos muzikos kapelos „Vilainiai“ rūbų saugykla, taip pat paklotas naujas salės parketas bei kiliminė danga.

„Aišku, dar reikėtų atnaujinti žiūrovų kėdes, tačiau tikime, kad tai pavyks padaryti netolimoje ateityje“, – sakė O. Mikalauskienė.

Už 1 700 eurų Kultūros centras įsigijo naujų baldų ir mažojoje salėje įrengė žaliuzes.

Dėmesys bus skiriamas ir ateityje

Nors daugiausiai dėmesio buvo skiriama vidaus darbams, nebuvo pamiršta ir Kultūros centro išorė. O. Mikalauskienės teigimu, jau buvo būtina remontuoti pastato stogą. Kadangi kapitalinis stogo remontas be galo daug kainuotų, jį nuspręsta tiesiog apskardinti. Šiems darbams išleista 3 tūkst. eurų. Taip pat suremontuota ir avarinės būklės kanalizacijos sistema.

„Dabar tvarkomi prieš pagrindinį įėjimą esantys laiptai, kurių ne tik tinkas nubyrėjęs, bet ir visai neseniai atsivėrė armatūra. Naujieji laiptai gerokai skirsis nuo buvusiųjų, kadangi bus padaryti nuolydžiai. Jais bus patogiau į Kultūros centrą patekti mamoms su vežimėliais, taip pat neįgaliesiems“, – džiaugėsi Kultūros centro vadovė.
Atsinaujinusiame Kultūros centre apsilankęs Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius teigė besidžiaugiantis, kad už tokią salyginai mažą sumą pavyko atlikti tiek daug darbų. Rajono vadovas taip pat pabrėžė, kad ir ateityje gali tekti skirti finansavimą dar didesniems Kultūros centro rekonstrukcijos darbams, kadangi neaišku, ar Kultūros ministerija skirs lėšų naujojo Kultūros centro statyboms.

„Jau daug metų laukiame teigiamo atsakymo, tačiau kada ir koks jis bus, tikrai neaišku. Todėl buvo nuspręsta nieko nelaukti ir bent kiek sutvarkyti senąjį pastatą. Juk vyksta renginiai, čia lankosi gausybė žmonių, tad jei prireiks, ir ateityje savivaldybė skirs lėšų tolesniems rekonstrukcijos darbams“, – pabrėžė S. Grinkevičius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.