Bendrovė „Daumantai LT“ svariai prisidėjo finansuojant neįgalaus sportininko, sunkiaatlečio Egidijaus Valčiuko kelionę į Pasaulio taurės sunkiaatlečių varžybas Vengrijoje, kuriose 19 metų vaikinas jaunimo grupėje laimėjo pirmąją vietą. Tai buvo pirmosios tarptautinės Egidijaus, gyvenančio Kuršėnuose, o besitreniruojančio Šiauliuose, varžybos.

Sunkiaatletis Egidijus Valčiukas svajoja dalyvauti Tokijo olimpinėse žaidynėse.

E. Valčiuko vardas garsiai skamba jėgos trikovės varžybose, kur sportininkas žeriasi ne tik medalius, bet ir pasaulio rekordus. Tačiau didžiausia 133 centimetrų ūgio stipruolio svajonė – 2020 m. Tokijo parolimpinės žaidynės, kuriose E. Valčiukas norėtų suspindėti sunkiosios atletikos varžybose. Štangos stūmime iki elitinio lygio E. Valčiukui dar trūksta 40–45 kilogramų, tačiau atkaklus žemaitis neabejoja, kad jis šį atstumą įveiks ir gins trispalvės garbę Tekančios Saulės šalyje.

Svorio kategorijos iki 54 kg varžybose E. Valčiukas išstūmė 115 kg sveriančią štangą. Anot sportininko, debiutas tokio tipo varžybose pavyko lyg iš natų.

Reikėtų stumti 150–160 kilogramų. Dar trūksta 40–45 kilogramų. Bet, kaip sakoma, kiek darbo įdėsi tiek ir turėsi. Tikslas realus. Svarbiausia, reikia turėti noro. Ir reikia dar nemažai dirbti. Svarbiausia, kad būčiau sveikas, nepakenktų kokia trauma. Jeigu viskas vyks pagal planą, turėtų būti gerai. Tikiuosi, man pavyks. Treji su puse metų – ilgas laikas. Bet jau einu link šio savo tikslo“, – ryžtą demonstravo E. Valčiukas.

Žaidynės E. Valčiuko svajonė buvo nuo 12–13 metų, kai jis tik pradėjo sportuoti, treniruojamas sunkumų kilnojimo specialisto Antano Griciaus. Iš pradžių E. Valčiukas kilnojo svarsčius, bet suprato, kad tikrasis jo pašaukimas yra jėgos trikovė, kurioje ir atrado save.

Dabar pasaulio ir Europos čempionatuose esu pagerinęs 64 rekordus“, – įrodymą, kad eina teisingu keliu, pateikė E. Valčiukas.

E. Valčiukas neabejoja, kad pagrindus būsimiems rekordams padėjo liedamas prakaitą tėvų ūkyje. Apie 15 hektarų žemės turinčiai Valčiukų šeimai darbo netrūksta.

Tikrai taip. Daug dirbu ūkyje. Traktorių vairuoju, sėjam grūdus, kultivuojam, žolę viską darom. Gyvulius laikom. Kaip ir daugelis ūkininkų. Darbo tikrai netrūksta“, – pasakojo E. Valčiukas.

Jėgos sporte vertę įrodinėjantis E. Valčiukas turi ambicijų ir lengvojoje atletikoje. Rugpjūčio 1–6 d. Šveicarijoje pirmą kartą vyks pasaulio jaunimo neįgaliųjų čempionatas. Trenerio Deimanto Jusio patarimų klausantis E. Valčiukas startuos disko metimo ir rutulio stūmimo sektoriuose.

Rudenį E. Valčiuko lauks nauji iššūkiai mokslo srityje. Gyvenimą su sportu susieti norintis vaikinas ketina Šiaulių universitete studijuoti Kūno kultūros ir sporto pedagogiką.

Lietuvos parolimpinis komitetas ir Parolimpinio sporto rėmimo fondas dėkoja bendrovei „Daumantai LT“ už reikšmingą paramą, suteikusią galimybę jaunam sportininkui dalyvauti ir nugalėti tarptautinėse varžybose.

E. Valčiukui finansavimas buvo skirtas iš lėšų, kurias bendrovei „Daumantai LT“ skyrė svečiai, praėjusiais metais susirinkę paminėti 25-ąjį veiklos jubiliejų.

Daumantų“ prekinio ženklo produktai – unikalūs vietos tradicijų ir šiuolaikinių technologijų gaminiai, atitinkantys aukščiausius kokybės standartus. Bendrovė pirmoji ir iki šiol vienintelė Baltijos šalyse gamina ekologiškus pagardus.

UAB „Daumantai LT“ šiuo metu gamina daugiau kaip 100 skirtingų pavadinimų majonezą, majonezinius padažus, ekologiškus produktus, kečupus, pomidorų padažus, adžiką ir užsiima didmenine prekyba bei eksportu.

About The Author

Related Posts

3 Responses

 1. rimas

  visai neskamba kaip reklaminis straipsnis :DDD ar negalima apie saunu zmogu parasyti graziai nepainiojant kas antram sakiny „daumantai LT“?

  Atsakyti
 2. hm

  Gražus šriftas teksto. Akies nerėžia. Pavadinimas, beje, taip pat.
  O paskutinis sakinys tiesiog atima žadą….
  Gal Egidijus ir Kuršėnų išsiteps Daumantų majonezu ir išstums riebaluotą štangą aukščiau, nei kiti.

  Atsakyti
 3. Joana to> HM

  Kai pavydas pradeda atiminėti žadą reikia eiti pas psichiatrą ir gydytis.

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.