Kėdainių daugiakultūriame centre įvyko trečią kartą Kėdainiuose rengiamo Česlovo Milošo festivalio atidarymas. Susirinkus gausiam būriui svečių – žymių istorikų iš Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos ir Ukrainos – vyko diskusija ,,Baltijos jūros – Juodosios jūros valstybių sąjunga: istoriniai, politiniai, ekonominiai kontekstai“.

Festivalio atidarymo metu įžanginį žodį taręs Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius sakė esantis dėkingas Kėdainių krašto muziejaus kolektyvui ir jo direktoriui Rimantui Žirguliui už tai, kad jis tęsia festivalio tradiciją. Pasak jo, Česlovas Milošas yra pasaulinio garso asmenybė, tik truputį gaila, kad patys kėdainiečiai, Lietuvos žmonės jį nepakankamai įvertinam, dauguma žmonių dar nesuvokiam, kad tai garbė ir laimė, jog mes Kėdainių krašte užauginom vienintelį Lietuvoje Nobelio premijos laureatą.

,,Turėtume tai vertinti, suprasti ir didžiuotis. Manyčiau, kad šis festivalis Kėdainių bei visos Lietuvos žmonių savimonei laikui bėgant ir atneš tą suvokimą, ką iš tiesų pasauliui reiškia Česlovas Milošas. Kas antrus metus organizuojamas festivalis yra įvairus, iš mūsų krašte rengiamų festivalių bene pats brandžiausias. Festivalis labiau skirtas tiems, kurie domisi istorija, turi intelektinio potencialo, į kurį atėjęs, nepasilinksminsi“, –pabrėžė rajono meras ir  R. Žirguliui įteikė padėką už šio festivalio organizavimą ir didžiulį indėlį į Kėdainių krašto kultūrinį gyvenimą.

Festivalį pristatęs R. Žirgulis pastebėjo, kad kiekvienais  metais šie festivaliai būna kažkuo panašūs bei kažkuo skirtingi. Šiųmečio festivalio programa išdėstyta per keletą dienų, labai plati – nuo diskusijų, fotografijų parodos, pranešimų, spektaklio iki įvairaus muzikinio žanro atlikėjų pasirodymo. Festivalio metu bus kalbama ir apie istoriją, ir šiandieninę geopolitinę situaciją Vidurio Europoje. Bus dar kartą prisimintas ir pagerbtas vienintelis literatūrinės Nobelio premijos laureatas, kilęs iš Lietuvos, mūsų Kėdainių krašto garbės pilietis,vienas iš garsiausių XX a. rašytojų pasaulyje – Česlovas Milošas.

Diskusijoje ,,Baltijos jūros – Juodosios jūros valstybių sąjunga: istoriniai, politiniai, ekonominiai kontekstai“ dalyvavo ir Lietuvą atstovavo istorikas prof. Alvydas Nikžentaitis iš Lietuvos istorijos instituto, Lenkiją –­ Lenkijos istorijos muziejaus direktorius prof.  Robertas Kostro, Ukrainą – Ukrainos istorijos instituto vyriausias mokslinis bendradarbis Borisas Čerkas, o Baltarusiją  – instituto ,,Politinė sfera“ direktorius, VDU dėstytojas Andrejus Kazakevičius.

Festivalio atidarymo dieną buvo atidaryta Lenkijos instituto paroda ,,Tadas Kosciuška. Laisvės kaina“.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.