Pasvajojate, kad skubėdami norėtumėte užkąsti gardžios picos? Dabar nebelieka jokių problemų – A. Kanapinsko gatvės pradžioje virš „Iki Cento“ parduotuvės duris atvėrė nauja picerija „Kono pica“, kurioje kepamos naujoviškos picos – kūginiame tešlos indelyje. 

Kad iškeptų gardžią picą kūginiame pade, Irena Pečiulienė tris mėnesius gyveno ieškojimuose ir bandymuose.

Kad iškeptų gardžią picą kūginiame pade, Irena Pečiulienė tris mėnesius gyveno ieškojimuose ir bandymuose.

Šią piceriją per tris mėnesius naujam kvėpavimui prikėlė žinoma virtuvės meistrė Irena Pečiulienė. Tokiam žingsniui pritarė ir Irenos vyras Rimantas bei dukra Živilė.
„Matyt, laikas padiktuoja permainas. Taip susiklostė aplinkybės, kad turėjau keisti darbą. Ilgai galvojau, ar vėl kažkam dirbti, ar imtis verslo pačiai. Visa šeima pasitarę, nusprendėme rizikuoti ir imtis šeimyninio verslo – atidaryti savo kavinę“, – sakė I. Pečiulienė.

Į priekį veda smalsumas
Irena – profesionali kulinarė, maisto gamybos paslapčių išmokusi prieš kelis dešimtmečius. „Baigiau senąją maisto gamybos mokyklą. Joje įgyti pagrindai praverčia ir šiuolaikinėje virtuvėje. Labai mėgstu gaminti ir myliu savo darbą. Domiuosi įvairiomis naujovėmis. Per smalsumą atsirado ir „Kono“ picos. Kažkada internete pamačiau, kad tokių būna. Turiu prisipažinti, kad tiesiog užsidegiau jų paragauti, tačiau niekur neradau. Taigi apsisprendus kurti kavinę, net neliko minčių, koks patiekalas bus pagrindinis – vienbalsiai nutarėme, kad tai bus naujosios picos. Tada prasidėjo specialios krosnies paieškos, receptūrų kūrimas. Krosnį radome Graikijoje, tad ji atkeliavo iš gana tolimo krašto, o receptus teko pačiai tobulinti. Kol gavome tinkamą variantą, maždaug tris mėnesius šeima ir bičiuliai ragavo mano bandymus. Bendru sutarimu sustojome ties tokiu variantu, kuris tarsi tirpsta burnoje. Šioje picoje kaip ir kitose pagrindas – paplotėlis, tik šįkart jis kitos formos. O įdarai tinka patys įvairiausi. Lieka tik atrasti gardžiausią padažą“, – naujosios picos gimimo istoriją prisiminė jos kūrėja.

„Kono pica“ - dar nematyta naujiena Kėdainiuose.

„Kono pica“ – dar nematyta naujiena Kėdainiuose.

Siūlo to, ko nėra kitur
Be gardžiųjų picų, kurių pagaminimas užtrunka iki 15 minučių, įkurtuves tik atšventusioje kavinėje galima paragauti įvairių kepsnių ir salotų. „Mano noras buvo pasiūlyti tokių patiekalų, kokių nėra kitur. Taigi siūlome paskanauti ir salotų su gruzdintais arbūzais, ir netradicinių užkandžių prie alaus, ir burnoje tirpstančių desertų. Sugalvojusi naują patiekalą, gana dažnai jį paragauti pasiūlau anūkui. Jei vaikui patinka, vadinasi, viskas pavyko puikiai. Juk mažieji būna labai išrankūs prie stalo“, – šypsojosi patyrusi virėja.
Penkiasdešimt sėdimų vietų turinti picerija gali pakviesti kėdainiečius atšvęsti ir įvairias šventes, nes septynių darbuotojų kolektyvas jau sutvarkė ir pobūvių salę, talpinančią iki 80 žmonių.
Naujoji picerija darbą pradės nuo 11 valandos, tik skirtingomis savaitės dienomis baigs skirtingai: pirmadieniais ir antradieniais dirbs iki 20 val, trečiadieniais ir ketvirtadieniais – iki 22 val., penktadieniais ir šeštadieniais – iki 24 val, o sekmadieniais – iki 20 val.
„Dirbsime lanksčiai ir pagal klientų poreikius. Galbūt keisis ir darbo valandos, taip pat naujienų siūlysime ir valgiaraštyje. Niekada nedirbu štampais, visada ieškau naujovių ir nebijau improvizacijų. Svarbiausia, kad kėdainiečiai ateitų, skanautų ir sakytų savo nuomonę apie mūsų darbą“, – sakė picerijos šeimininkė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.