Tarptautinė BNI (Business Network International) organizacija atveža į Kėdainius perspektyvas turintį ir tvariai veikiantį modelį, kuris leis verslininkams auginti savo verslą įgyjant patikimų rekomendacijų ir užkariauti naujus miestus. Organizatoriai, pasirinkę Kėdainius, džiaugiasi neprašovę ir mato puikų žmonių potencialą bei ne vienam verslui geras galimybes išsiplėsti už miesto ribų.

Ambicingas ateities strategas ir rekomendacijų rinkodara pasitikintis BNI plėtros vadovas Andrius Jarašiūnas būtent Kėdainiuose mato geriausias perspektyvas įkurti dar vieną BNI klubą Lietuvoje. Jo matymu, klubas turės ne mažiau kaip 30 aktyvių narių. Ir jis augs. „Mano komanda neabejoja, kad aktyvūs kėdainiečiai jungsis pirmieji. Taip vyksta dažniausiai. Veiklūs žmonės visur suspėja, kiek veiklų ir įsipareigojimų jie beturėtų“, − drąsiai sako Andrius. Kėdainiuose jau surengęs net šešerius veiklių žmonių pusryčius ir susipažinęs dar tik su 40 vietos verslininkų ir jų verslų, jis sako, kad visi jie tikrai gali būti klubo nariais, nors kriterijai klubo nariui nėra žemi. Ateityje pašnekovas mato iš viso ne mažiau kaip 40 klubų Lietuvoje, vienijančių iki 2 000 narių.

Turėti patikimų partnerių reikės dar labiau

Ateityje dirbtinis intelektas vis labai skverbsis į visas sritis, tačiau žmogus kaip ir iki šiol pasitikės tik žmogumi. Klubas, kurio veiklos modelį siūlo atvykusi į Kėdainius komanda, gali išmokyti atsirinkti patikimus partnerius, atsakingai rekomenduoti kitus ir išmokti pačiam tokiu būti. Pats svarbiausias kriterijus, kviečiant žmones jungtis, yra ne politiniai įsitikinimai, amžius ar verslo dydis, o pozityvus požiūris ir noras plėsti savo pažintis bei vystyti savo verslą. „Aš pats asmeniškai esu įsitikinęs, kad poreikis turėti patikimus partnerius, kurie gali tave drąsiai rekomenduoti, tik augs. O mūsų siūlomas modelis veikia ir čia veiks puikiai. Savo žodžius galiu pagrįsti kitų verslininkų patirtimi ir aiškiai apskaičiuotu pelno augimu“, – sako Andrius.

Vieni apie kitus žino mažai

Andrius Jarašiūnas su savo komanda jau spėjo pakalbinti apie 60 Kėdainių verslininkų. Pasak Andriaus, Kėdainių verslininkai tokie pat išprusę ir nuovokūs kaip ir didmiesčių. Jie puikūs strategai ir labai atkaklūs, tačiau labai mažai žino vienas apie kito verslą ir vis dėlto dar ne visi visus pažįsta, kaip neretai yra teigiama apie mažųjų miestų bendruomenes. Taip yra, pirmiausia, dėl įgimto lietuvių uždarumo, dėl pačių verslininkų didelio užimtumo ir dar dėl nuo seniai nusistovėjusių santykių su partneriais kituose miestuose. Pasirodo, kad daugelio įmonių žaliavų, detalių ar kitų dalykų tiekėjai yra iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Jonavos ir kitų miestų.  O padiskutavus paaiškėja, kad tai, ko jiems reikia, dabar jau puikiai gali užtikrinti ir vietinis verslas.

Reikia stiprios telkiančios organizacijos

Kėdainiuose trūksta renginių verslininkams. Renginiais ir dėmesiu yra labiau išlepinti didmiesčiuose įsikūrę verslai. Gal todėl kėdainiečiai  labai geranoriškai priėmė idėją rinktis trečiadieniais anksti ryte ir dieną pradėti ne savo, o kitų reikalais. Klube susirinkę žmonės laiką išnaudoja labai racionaliai – jie pasako, kokius verslo poreikius turi pastaruoju metu, o kiti partneriai padeda juos spręsti. Tokią produktyvių trečiadienių idėją kaip tradiciją ir norėtų įdiegti naujasis BNI klubas. Per pusryčius verslas galėtų keistis naudinga informacija bei dalintis idėjomis. Prieš išleisdami jas į gyvenimą, pasitikrintų jas klube. Neformaliai pasikalbėtų apie rūpesčius bei pasiekimus. Andrius Jarašiūnas sako, kad Kėdainių rajono verslininkai kuria įdomius produktus ir teikia kokybiškas paslaugas, kurios gali sudominti ne tik kraštiečius. Tai, kad  kėdainiečiai turėtų plėsti savo verslą į didmiesčius, pastebėjo ir respublikinių dienraščių žurnalistai, kai dar vasarą lankėsi Kėdainiuose, tačiau tam reikia tvirtos visus jungiančios organizacijos. Būtent organizuotas BNI klubas Kėdainiuose galėtų padėti.

Meras ragina telktis

„Labai norėčiau, kad klubas telktų verslininkus į bendruomenę, kurios neskaldytų jokie asmeniniai įsitikinimai. Pasitikiu klubą kuriančiais jaunais žmonėmis ir matau šį klubą kaip platformą veikti ne tik dėl savo verslų, bet ir dėl miesto. Tokie tarptautinę ilgametę patirtį turintys klubai, žinant jų darbinę atmosferą ir organizuotumą bei pasitikėjimu grįstą bendravimą, galėtų būti puiki platforma generuoti idėjas“, − susitikęs su klubą kuriančia komanda sakė Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius.

Meras supranta, kad tik bendraminčiai gali ir kurti idėjas, ir jas įgyvendinti. „Žmonių, kuriančių verslą Kėdainiuose, yra. Pats metas jungtis ir dar stipriau veikti,“ – po susitikimo su BNI plėtros vadovais Ermeta Mackevičiene ir Andriumi Jarašiūnu bei būsimu klubo direktoriumi Tomu Slausgalviu sakė rajono meras.  Jis pasitiki puikią reputaciją pasaulyje turinčiu BNI tinklu klubu, nes puikiai supranta, kad aktyviai veikiantis klubas stiprintų vidinį vartojimą, darbo vietų kūrimą ir pačią verslo kultūrą. Ilgainiui visų miestų klubai įsilieja į bendruomenę ir tampa neabejingi didesnėms problemoms nei vien tik asmeninis verslas.

Artimiausias klubo susitikimas vyks trečiadienį,  gruodžio 13 dieną, restorano „Grėjaus namas“ konferencijų salėje 7.15 val. Į jį kviečiame visus norinčius susipažinti su klubo veikla.

BNI – verslo kontaktų tinklas, paremtas pasitikėjimu ir narių reputacija. BNI tikslas vienyti patikimus verslus, kuriuos galima rekomenduoti ir kurie patys gali rekomenduoti narius. Kiekvienas verslininkas ieško lengvesnio būdo, kaip rasti naujų klientų, spręsti kylančius klausimus, sumažinti kaštus, rasti patikimus partnerius ir bendraminčius.

BNI klubai veikia 73 šalyse. Vienija 225 000 narių. Lietuvoje yra 15 klubų. Ir jau yra apie 600 narių.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.