Policijos pareigūnai eismo dalyvius įspėja būti itin atidiems kelyje artėjančiomis spalio 31, lapkričio 1‒2 dienomis. Pareigūnai ragina kiekvieną vairuotoją nepamiršti laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų ‒ neviršyti nustatyto leistino greičio, tinkamai įvertinti eismo ir oro sąlygas, matomumą prieš pradedant daryti manevrus. Taip pat transporto priemonių vairuotojai privalo vykdyti savo pareigas dviratininkų, pėsčiųjų bei kitų eismo dalyvių atžvilgiu.

(www.kauno.diena.lt nuotr.)

(www.kauno.diena.lt nuotr.)

Dviratininkams primenama, kad eisme dalyvaujantis dviratis privalo būti techniškai tvarkingas, turintis skambutį, atšvaitus ant stipinų. Jeigu dviratis neturi šviečiančių žibintų iš priekio ir iš galo, dviratininkas privalo dėvėti šviesą atspindinčią liemenę nepriklausomai nuo to, ar tai šviesus, ar tamsus paros metas.
Pėstiesiems eismo dalyviams primenama, kad dėl savo saugumo jie privalo dėvėti atšvaitus ar šviesą atspindinčią liemenę, neštis su savimi šviečiantį žibintą, eiti pėstiesiems skirtais takais, o jų nesant ‒ kelkraščiu prieš eismą. Atšvaitas tvirtinamas dešinėje pusėje, t. y. ant dešinės rankos ar kojos. Ant rankinių ar kuprinių atšvaitas segamas taip, kad jis būtų gerai matomas atvažiuojančiai transporto priemonei.
Policijos pareigūnai taip pat informuoja, kad minėtomis dienomis gali būti pastatyti laikini kelio ženklai, eismo reguliavimą gali vykdyti policijos pareigūnai. Todėl visiems eismo dalyviams primenama, kad jie turi būti itin dėmesingi kelyje bei privalo vykdyti policijos pareigūno teisėtus reikalavimus, kad būtų išvengta transporto priemonių spūsčių ir nelaimingų atsitikimų.
Pranešama, kad Kauno apskrityje šiais metais jau žuvo 26 asmenys (pernai iki spalio mėnesio pabaigos žuvo 43), dar 672 buvo sužeisti (pernai – 549).

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.