Mūsų savivaldybėje gyvenančių vaikų teisių apsauga rūpinsis Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius su įsteigtomis darbo vietomis Kėdainių rajono savivaldybėje. Pasak Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos komunikacijos specialistės Eglės Juozėnaitės, Kėdainių vaiko teisių apsaugos darbuotojai nuo liepos 1 dienos įsikurs „Sodros“ patalpose Knypavos Rinkos aikštėje.

Skyriui bus skirtas atskiras įėjimas bei atskira vieta tarnybiniam automobiliui. Automobilį vaiko teisių apsaugos darbuotojams perduos savivaldybė. Darbo vietas reikiamomis priemonėmis aprūpins Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atsakyme taip pat teigiama, kad darbuotojų skaičius nebus mažinamas, o jų atlyginimas – nemažės. Vaiko teisių apsaugos specialistai bus pavaldūs Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjui, jie bus perkelti dirbti į naują įstaigą. Darbuotojų funkcijos iš esmės nesikeis: jie neteiks socialinio pobūdžio paslaugų, o vykdys teisinę vaiko teisių priežiūrą.

Nuo liepos 1 dienos švietimo, asmens sveikatos priežiūros, vaiko teisių apsaugos, socialinių paslaugų, teisėsaugos ir kitų institucijų darbuotojai, taip pat kiti asmenys, turintys duomenų apie galimą vaiko teisių pažeidimą, taip pat apie vaiko elgesį, keliantį pavojų jo sveikatai ir gyvybei, arba apie likusius be tėvų globos nepilnamečius vaikus ar būtinumą ginti nepilnamečių teises ir teisėtus interesus, privalės apie tai nedelsdami informuoti policiją arba vaiko teisių apsaugos skyrių. Pavyzdžiui, tokios priežastys yra tėvų liga, mirtis, išvykimas ar dingimas, tėvų atsisakymas atsiimti vaikus iš mokymo, auklėjimo ar gydymo įstaigų ar pan.

Po darbo ir savaitgaliais apie galimą vaiko teisių pažeidimą reikės informuoti policiją, o policija informuos tarnybos įgaliotą teritorinį skyrių.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.