Praėjusią savaitę kasmetinio nepriklausomo post – folkloro, alternatyvios muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalio „Mėnuo juodaragis“ organizatoriai aplankė Kėdainius ir pasiūlė šią unikalią trijų dienų šventę surengti Skinderiškio parke.

Į festivalio pristatymą buvo pakviesti rajono vadovai, nevyriausybinių organizacijų, žiniasklaidos atstovai ir galimi renginio rėmėjai.

Į festivalio pristatymą buvo pakviesti rajono vadovai, nevyriausybinių organizacijų, žiniasklaidos atstovai ir galimi renginio rėmėjai.

Į festivalio pristatymą buvo pakviesti rajono vadovai, nevyriausybinių organizacijų, žiniasklaidos atstovai ir galimi renginio rėmėjai. „Esate turtingas kraštas. Turite daug rimtų verslo įmonių, todėl tikiuosi jų palaikymo ir paramos“, – į galimus rėmėjus kreipėsi festivalio vadovas Ugnius Liogė. Deja, kėdainiečių nepažįstantis vyras nežinojo, kad iš potencialių rėmėjų į susitikimą atėjo tik vienos įmonės – bendrovės „Daumantai LT“, kuri ir taip dirba skaidriai ir sąžiningai mokėdama mokesčius remia įvairius projektus – atstovė Jorūnė Liutkienė.

Pramogos visiems
Festivalis „Mėnuo juodaragis“ 2014-aisiais vyks jau septynioliktąjį kartą. Prasidėjęs nuo dviejų bendraminčių sumanymo ir maždaug 50 dalyvių vienoje vakaronėje šįmet jis išaugo iki tarptautinio trijų dienų renginio, kuriame susirenka iki 5000 dalyvių, o jiems koncertuoja apie 50 kolektyvų.
Senas tradicijas puoselėjančiame tarptautiniame renginyje kaskart pasirodo ir keletas itin originalių, Lietuvoje dar nekoncertavusių kolektyvų iš tolimesnių kraštų – Didžiosios Britanijos, JAV ir Rytų Europos šalių. Festivalis vien muzika ir koncertais neapsiriboja. Renginio programoje šalia muzikinių pasirodymų gausu kitų kultūrinių įvykių – paskaitos, kinas, ekomenis, senieji amatai, kūrybinės dirbtuvės, poezijos skaitymai, įvairūs sporto turnyrai, užsiėmimai vaikams, daug kitų veiklų bei pramogų. „Mūsų šventėje, kuri kas ketveri metai trumpam pakeičia vietą ir iš Zaraso ežero salos persikelia į kitą vietovę, veiklos randa visi – nuo trimečių mažylių iki garbaus amžiaus senolių“, – sakė festivalio vadovas.

Kodėl Skinderiškis?
Kasmet festivalis turi savitą temą ir idėją. Pernai jis buvo paskirtas broliškai lietuvių ir latvių draugystei. Septynioliktojo renginio temos organizatoriai kol kas neišduoda, nors sako, kad jau turi įdomių sumanymų. „Kadangi turime norą vis pakeisti festivalio vietą, tai šįmet ieškojome, kur jį galime iškelti. Kai mūsų renginio bičiulis kėdainietis Tadas Kavoliūnas pasiūlė Skinderiškio parką, net nepagalvojome, kokia tai fantastiška vieta. Joje apsilankę supratome, kad kitos vietos ieškoti nebenorime. Suprantame, kad šis parkas unikalus gamtos lobis su savo augmenija. Turiu pastebėti, kad mūsų festivalio bendruomenė labai draugiška gamtai – mes visada šventės vietą paliekame gražesnę negu ją randame. Mūsų požiūrį į aplinkos puoselėjimą išduoda paprastas faktas – tiems, kas į renginį atvyksta dviračiu, bilietas kainuoja perpus pigiau. Tad kėdainiečiai gali nebijoti, kad „Mėnuo juodaragis“ suniokos jų puoselėjamą nuostabų gamtos kampelį“, – sakė U. Liogė.

„Mūsų festivalis – puiki reklama tai vietai, kur jis vyksta. Iš kėdainiečių lauktume visapusiško palaikymo ir patarimų. Svarbiausia, kad nebūtų sudarytos kliūtys renginiui“, - dėstė festivalio vadovas U. Liogė.

„Mūsų festivalis – puiki reklama tai vietai, kur jis vyksta. Iš kėdainiečių lauktume visapusiško palaikymo ir patarimų. Svarbiausia, kad nebūtų sudarytos kliūtys renginiui“, – dėstė festivalio vadovas U. Liogė.

Kėdainius atrastų jų nepažįstantieji
Kokia nauda kėdainiečiams iš šio festivalio? Pasak renginio organizatorių, kadangi jų šventę aplanko tūkstančiai dalyvių, tai tiek žmonių pažintų galbūt iki šiol nelankytą kėdainiečių žemę. „Tiesiog pasirodytumėte kitoje šviesoje. Be to, vietiniai atlikėjai ir amatininkai turėtų progos pademonstruoti savo gebėjimus. Mūsų festivalis – puiki reklama tai vietai, kur jis vyksta. Iš kėdainiečių lauktume visapusiško palaikymo ir patarimų. Svarbiausia, kad nebūtų sudarytos kliūtys renginiui“, – dėstė festivalio vadovas. Jo teigimu, su Skinderiškio parko įkūrėju Kęstučiu Kalteniu jau kalbėta, jis neprieštaravo sumanymui.
O ką apie festivalį galvoja Kėdainių rajono vadovai? Atsakymo į tą klausimą nėra. Renginio pristatyme dalyvavęs rajono meras Rimantas Diliūnas viešai ne tik nepadėkojo festivalio organizatoriams už pasiūlymą, bet ir nepasakė, ar padės šią šventę surengti savame krašte.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.