Meile dviračiams ir grybams garsėjančio verslininko Ruslano Linevo pastebėjimai nesutampa su istoriko Aleksandro Ikamo tarpukario Lietuvos spaudoje aptikta informacija.

Ruslanas Linevas pamatytą tegu ir mažutėlį grybuką pataria tuoj pat neštis namo ir valgyti, o tarpukario ,,Lietuvos aidas“ tikina, kad jį galimą paauginti.

Ruslanas Linevas pamatytą tegu ir mažutėlį grybuką pataria tuoj pat neštis namo ir valgyti, o tarpukario ,,Lietuvos aidas“ tikina, kad jį galimą paauginti.

Gamtos vaiku save vadinantis R.Linevas nutarė patikrinti senolių teiginį, kad aptiktą grybą reikia tuoj pat dėtis į krepšį, neštis namo ir valgyti – mat jis esą bijąs žvilgsnio: nužiūrėtas tuoj pat susmenga, sukirmija ar dar kaip nors kitaip sugenda.
Ką tik praėjusio rugpjūčio pabaigoje viename Šėtos apylinkės miškų aptikęs daugybę mažutėlių baravykiukų, R.Linevas nutarė juos palikti: ,,Tegu paūgėja – prisirinksiu pilną krepšį“.
Tačiau į tą pačią vietą sugrįžus kitą dieną, teko nusivilti – baravykiukai tebebuvo tokie pat mažučiai kaip ir palikti, be to, sukirmiję bei susmegę, netinkami maistui.
,,Vadinasi, tiesa, kad grybų negalima nužiūrėti ir palikti augti. Juos iš karto reikia pjauti ir vežtis namo valgyti“, – padarė išvadą Ruslanas.
Tačiau paskaitykite ištraukėlę iš pernai rudenį pasirodžiusios A. Ikamo knygos ,,Banginis prarijo lietuvį“. Joje – citata iš 1932 metų spalio 18-osios laikraščio ,,Lietuvos aidas“.
O toje citatoje teigiama, kad ,,baravykai žvilgsnio nebijo“. Pateikiame ją ir savo skaitytojams:
,,Gaižūnai, Kauno aps. Laikraščiuose neseniai buvo pasirodžiusi žinia, kad baravykai nuo žmogaus žvilgsnio nustoja augę. Tai netiesa. Vienas karys, būdamas Gaižūnų poligone, pastebėjo savo palapinėje augantį baravyką. Karys nusprendė ištirti žmonių padavimus ir davė tam baravykui augti, daug kartų į dieną žiūrėdavo į jį. Taip jo sekamas baravykas augo 12 dienų ir užaugo gana didelis.“
Tad kaipgi yra iš tikrųjų? Praneškite redakcijai savo pastebėjimus. Laukiame jų tiek įprastu paštu (Radvilų g. 11, Kėdainiai), tiek atsiliepimuose į šią publikaciją internetinėje ,,Kėdainių mugės“ versijoje www.muge.eu.

,,Kėdainių mugės“ inf.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.