Pastaruosius trejus metus Kėdainių rajono savivaldybei daug dėmesio skyrus miesto bei rajono gatvių ir perėjų apšvie­timo modernizavimui, rezultatų ilgai laukti nereikėjo. Dar 2013 metais Kėdainių miesto perėjose buvo sužeista 10 žmonių, 2015 metais, po truputį darbams įsibėgėjant, šis skaičius sumažėjo dvigubai, o 2016-aisiais nukentėjo du žmonės. Šių metų rezultatai dar džiugesni – perėjose kol kas nebuvo sužeistas nė vienas žmogus.

„Gatvių ir perėjų apšvietimui skyrėme ir ateityje skirsime daug dėmesio“, – sako Kėdainių rajono meras
Saulius Grinkevičius.

„Kraštiečių saugumas mums visada buvo prioritetas, nes taupyti gyventojų gyvybės ir sveikatos sąskaita jokiu būdu negalima. Matėme, kad sužeistųjų perėjose kasmet vis daugėja, tad privalėjome imtis nors ir brangiai kainuojančių, tačiau kardinalių priemonių. Viena jų – atnaujinti susidėvėjusią ir neefektyviai veikiančią gatvių ir perėjų apšvietimo sistemą. O dabar matome, kad tiek miesto, tiek rajono gatvėse tamsiu paros metu jau daug šviesiau, tad ir kraštiečiai gali jaustis daug saugesni“, – teigia Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

Gatvių apšvietimui – virš 100 tūkst. eurų

Pasak S. Grinkevičiaus, vien šiais, 2017-aisiais, metais apšvietimo Kėdainių mieste ir rajone modernizavimui iš savivaldybės biudžeto skirta daugiau nei 102 tūkst. eurų.

Kėdainių mieste modernūs LED šviestuvai įrengti dalyje J. Basanavičiaus gatvės (nuo sporto arenos iki Basanavičiaus g. ir Šėtos g. sankryžos), Rasos gatvėje, dalyje Respublikos gatvės (nuo J. Basanavičiaus g. ir Respublikos g. sankryžos iki Respublikos g. Nr. 8A). Kruopinių gatvės dalyje (nuo Daukšos g. ir Kruopinių g. sankryžos iki Daukšos g. Nr. 4, 6, 8, 10, 14, 16, 20A, 18) sumontuotos metalinės atramos su natrio lempų šviestuvais. Tokie pat apšvietimo rekonstrukcijos darbai atlikti ir Šilelio, Šermukšnių ir Vilniaus gatvėse. Apšvietimas įrengtas ir Pavasario gatvėje (nuo Mindaugo g. ir Pavasario g. iki Pavasario g. Nr. 37).

„Nors Kėdainių mieste automobilių ir pėsčiųjų srautas daug didesnis nei rajono vietovėse, tačiau ir ten dėl menko gatvių apšvietimo yra gausybė problemų. Todėl didelį dėmesį skyrėme ir atokesnėms vietoms. Juk ten žmonės taip pat nori jaustis saugūs“, – pabrėžė Kėdainių rajono meras. Rajone šiais metais apšvietimo tinklų atnaujinta už beveik 46 tūkst. eurų.
Natrio lempų šviestuvai įrengti Pelėdnagių seniūnijos Nociūnų kaime, Jagminų gatvėje. Didžiuliai apšvietimo tinklų rekonstrukcijos darbai atlikti Dotnuvos seniūnijoje, Šlapaberžės kaime. Čia sumontuoti 77 vienetai natrio lempų šviestuvų. Apšvietimo tinklai rekonstruoti ir Šėtos miestelio Čeponiškių, Sodų, Kauno, Ukmergės gatvėse.

Ilgalaikis projektas

Anot S. Grinkevičiaus, rajono gatvių apšvietimo modernizavimo darbai bus tęsiami ir toliau, nors situacija, lyginant su buvusia prieš keletą metų, gerokai pasikeitusi į gera.
„Dar iki šių metų pabaigos bus atnaujintas apšvietimas dalyje Respublikos gatvės. Čia bus pakeistos metalinės atramos su natrio šviestuvais į modernius ir elektros energiją taupančius LED šviestuvus. Šiais metais planavome baigti darbus ir Gudžiūnų seniūnijos Alksnėnų kaime, tačiau dėl bendrovės „ESO“ vykdomų darbų atnaujinimas šiek tiek užsitęsė. Tačiau jau 2018 metais čia gyvenantys kraštiečiai galės džiaugtis apšviestomis gatvėmis“, – teigia Kėdainių rajono meras.

Čia pat S. Grinkevičius pabrėžė, kad situacija Kėdainių miesto gat­vėse ir keliuose yra nuolat sekama. Jei bus pastebėta, kad dar kai kurios perėjos nėra saugios, bus imtasi visų galimų priemonių situacijai gerinti.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Arunas

    Sveiki kedainieciai.Kokie ten gyventojai gyvena Luksio 2 gatveje?Planuoju ten pirkti buta.Ar verta is ten pirkti?Ar ten bendrabutis?

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.