teismasŠiaulių apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Kėdainių rajono apylinkės teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje sukčiavimu kaltinama 46-erių metų kėdainiškė.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos 2-ojo skyriaus pareigūnų atliktame tyrime surinkti duomenys atveda į poros draugystės istoriją, kuri prasidėjo 2015 metų pradžioje internetinėje pažinčių svetainėje ir pavirto į nusikaltimą.

Tyrimo metu nustatyta, kad kaltinamoji, bendraudama telefonu naujajam draugui, prisistatė kaip teisininkė. Papasakojusi, kad jos draugė dirba antstolių kontoroje, kur esą yra laikomi sulaikyti iš JAV pargabenti automobiliai, ji nepažįstamajam pasiūlė juos pigiai nusipirkti.

Pamačiusi, kad jis susidomėjo, ji įtikino nieko apie nusikaltimą nenumanantį vyrą, įsigyti tris varžytinėse parduodamus automobilius po 3000 eurų, kurių realiai net nebuvo.

Manydamas, kad galės uždirbti vėliau juos parduodamas, vyras nusprendė juos pirkti. Sumokėjęs dalį sumos, tačiau realiai automobilių nematęs, vyras grįžo iš užsienio, kad galėtų viską sutvarkyti būdamas Lietuvoje.

Deja, nei susitikti pardavėjos, nei apžiūrėti automobilių jam nepavyko. Net kelis kartus bandant susisiekti su pardavėja, ji informuodavo, kad negali pasimatyti, nes vieną kartą esą ji yra ligoninėje, kitą – sanatorijoje.

Padedant draugui ir jo artimiesiems iš skirtingų sąskaitų kėdainiškei buvo pervesta visa suma – 10 191 euras.

Vyras ilgą laiką laukė, kada moteris sutvarkys pardavimo dokumentus. Ji vis informuodavo pirkėją, kad yra labai užsiėmusi. Trūkus kantrybei, vyras nusprendė nutraukti santykius su kėdainiške ir paprašė grąžinti sumokėtus pinigus, tačiau nesulaukus ir jų, buvo nuspręsta kreiptis į policiją.

Atlikus tyrimą kaltinamoji pripažino savo kaltę.

Nukentėjęs vyras teismui pateikė civilinį ieškinį dėl 10 191 euro turtinės žalos ir 7 tūkstančių eurų neturtinės žalos atlyginimo.

Pagal Baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 2 dalį kaltinamajai gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Generalinės prokuratūros inf.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.