Savaitgalį visoje Lietuvoje vyko aplinkosaugininkų reidai. Jų metu inspektoriai tikrino, ar žvejai mėgėjai atsakingai pasiruošę žūklei, ar turi leidimus žvejybai.  

Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kėdainių rajono agentūros vyr. specialistas Alfonsas Čeida teigė, kad savaitgalį pasirinktinai buvo patikrinti rajono tvenkiniai ir ežerai, mėgiami žvejų: Angirių, Keleriškių, Urniežių, Dotnuvos, Akademijos, Mantviliškio tvenkiniai ir Rukų, Jaugilių, Rimkų ir Baublių ežerai.
„Reido metu išrašytas administracinis protokolas vienam pažeidėjui – jis neturėjo leidimo žvejybai, be to, su savimi neturėjo ir specialių, lanksčia jungtimi sujungtų smaigų, kurių pagalba įlūžęs žvejys gali išlipti ant ledo“, – sakė A. Čeida. Pažeidėjui gresia įspėjimas arba piniginė bauda nuo 25 iki 200 litų. Vyr. specialistas taip pat pasidžiaugė, kad visi kiti reido metu patikrinti žvejai specialius gyvybę padedančius išsaugoti smaigus su savimi turėjo. Nors sprendimas žūklaujant juos su savimi privalomai turėti buvo priimtas vos prieš metus, žvejai stipriai nesispyrioję įtaisą įsigijo.
Pasak A. Čeidos, šiuo metu vandens telkiniuose plaukiojančios žuvys nedūsta – ant ledo nėra sniego apkloto, todėl saulės spinduliai lengvai prasiskverbia pro ledą, o vandens augalai fotosintezės metu išskiria žuvims reikalingą deguonį. Pasak A. Čeidos, ledas jau pakankamai storas, jau yra ir bandančių važiuoti juo automobiliais.

Miško žvėrys nebadauja
Šiuo metu ramiai žiemoja ir miško žvėrys. Pasak Lioniaus Stanevičiaus, Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko, kol kas bėdų dėl rajono miškuose gyvenančių žvėrių bado dar nėra.
„Šiuo metu medžiotojai tikrai neturi problemų dėl badaujančių miško žvėrių. O ir 15 – 20 laipsnių šaltukas miško žvėrių tikrai negąsdina ir šalčio problemų jiems nesukelia“, – sakė draugijos pirmininkas. Pasak pašnekovo, šiuo metu miškuose esanti sniego danga yra nedidelė, tad gyvūnai lengvai prieina prie natūralaus maisto šaltinių – žiemkenčių, rapsų. Miškuose įrengtose specialiose šėryklose žvėris šeria ir medžiotojai.
Tačiau jei atsiras plikledis ar gausiai pasnigus susiformuos storas sniego sluoksnis, miško žvėrims gali kilti vadinamojo „baltojo bado“ grėsmė. Gyvūnams baisiausias ne šaltis, o organizmą sekinantis badavimas, dėl kurio juos pakerta ligos ir speigas.

One Response

  1. Petras

    Skaitau šitą informaciją ir tuo pat metu klausausi LRT radijo. O jis pasakoja, kad jau daaugiau kaip simtas metu Dusetose rengiamos žirgų lenktynės. Ir daug metu tiek važnyčiotojai, tiek minios žiurovų rinkdavosi tiesiog ant Sartų ežero ledo – tik gana neseniai varžybos imtos rengti šalia esančiame hipodrome. Kaip tas ledas tokias minias atlaikydavo? Ar dabar, kai keliame triukšmą dėl pavienio žvejo, nepersistengiame?

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.