Dvylika kilometrų pėsčiomis saulėtą ir šiltą sekmadienį įveikė net pusantro šimto žygeivių, susirinkusių į Kėdainius. Maršrutas atspindėjo origina­lią šio žygio organizatorės asociacijos „Sveiki Kėdainiai“ idėją – atkartoti ­Lietuvos kontūrus ir taip pasijusti ne tik Kėdainių, bet ir visos Lietuvos dalimi. Žygeivių kelias vedė asfaltu, žvyrkeliu, pievomis ir net per javų lauką.

Smagiausia – atrasti kartu

12 kilometrų žygyje, pavadintame „Mes esame Lietuva“, dalyvavo ne tik kėdainiečiai, bet ir kitų miestų žygeiviai.

Šaunių idėjų nestokojanti renginio organizatorė Justina Kočetova pasidžiaugė, kad į žygį užsiregistravo pusantro šimto dalyvių – daugiausia kėdainiečių, bet netrūko ir žygeivių iš visos Lietuvos.

Tokie žygiai suteikia bendrystės jausmą. Smagu, kai nepažįstami žmonės eina kartu, bendrauja ir kartu atranda tai, kas dar jiems nežinoma. Pasieksime tokias vietas, į kurias gidai paprastai nenuveda, gal ir ne visi kėdainiečiai yra ten buvę. Kėdainiuose yra daug gerų dalykų, reikia tik tai pamatyti ir kartu atrasti“, – sakė J. Kočetova.

Pamatė ir sužinojo

Žygio maršrutas, atkartojantis Lietuvos kontūrus, vedė per Kėdainių miestą ir jo pakraščiais: Vilniaus, Šėtos gatvėmis, pro Profesinio rengimo centrą, kairėn J. Basanavičiaus gatve iki miesto parko. Po poilsio parke, būrys smagiai nusiteikusių žmonių žygiavo į aerodromą, pasiekė žydų genocido atminimui skirtą memorialą, paskui pasuko link miesto, pasiekė Vaivorykštės tiltą ir žygiavo iki Kauno gatvės kapinių, iš ten – Kauno gatve iki starto vietos Vilniaus gatvėje.

Žygyje dalyvavęs istorikas Vaidas Banys pažėrė su aplankytomis vietomis susijusių įdomių istorijos faktų, kurių žygeiviai klausėsi ištempę ausis. „Man įdomiausia buvo aerodorome, nes pamačiau ir sužinojau daug naujų dalykų. Dar labai įstrigo kelio atkarpa javų lauku – stengėmės eiti kuo atsargiau, kad neišmintume, teko įveikti ir telkšančias dideles balas“, – sakė žygyje dalyvavęs keturiolikmetis Rytis.

Nauda kūnui ir sielai

Žygis prasidėjo Kėdainių širdyje.

O štai kaunietė Raimonda Reimorytė į žygį užsiregistravo viena pirmųjų, nes, kaip pasakojo aktyvi moteris, keliauja ji dažnai. „Mėgstu pažinti naujas vietoves, pabūti gamtoje. Kai tik galiu, tai ir žygiuoju, mėgstu vaikščioti ir su šiaurietiško ėjimo lazdomis. Kėdainiuose buvau jau seniai, todėl ir susigundžiau atvažiuoti. Anksti ryte atvažiavusi apėjau senamiestį, miestas labai išgražėjęs“, – gerų žodžių Kėdainiams negailėjo kaunietė. Pasak jos, tokie renginiai daug duoda ir kūnui, ir sielai – tai ir judėjimas, ir pažintys su naujais žmonėmis, ir naujos žinios.

Kėdainiuose yra ką veikti

Žygyje dalyvavo ir vaikai nuo 8 metų amžiaus, ir senjorai, daugelis keliavo ištisomis šeimomis ar su draugų būreliais. Būrelis jaunuolių kėdainiečių teigė mėgstantys keliauti pėsčiomis ir dviračiais. „Tikrai ne viską žinome apie Kėdainių istoriją, dėl to ir susidomėjome žygiu. Kėdainiuose dabar atsirado daug veiklos ir renginių jaunimui, sakyčiau, vasarą yra ką veikti, jei tik yra noro“, – sakė kėdainietė Ugnė.

Pavargę, bet laimingi žygio dalyviai, pasiekę finišą, vaišinosi kareiviška grikių koše, išsidalino diplomus. Žygeivių nuomone, specialaus pasirengimo tokiems žygiams nereikia – reikalinga tik patogi avalynė, tinkama apranga ir, svarbiausia – gera nuotaika.

Šią gražią iniciatyvą rėmė Kėdainių rajono savivaldybė.