Tarp Daugiakultūriame centre veikiančios parodos eksponatų – ir įvaizdžio dizaino specialybės studentų darbai.

Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūriame centre veikia Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto studentų kūrybinių darbų paroda „Žmogus – Erdvė – Komunikacija“.

Ši paroda – netradicinė, nes kūrinio idėja ir įgyvendinimas pristatomi stenduose ir fotografijose. Besidomintys interjero, aprangos ar įvaizdžio dizainu, stiklo, keramikos, tekstilės ar odos menu, šiuose studentų baigiamųjų darbų projektuose išvys ne tik realizuotą idėją, bet ir gaus daugiau informacijos apie jos paskirtį bei įgyvendinimo etapus.

Daugelis studentų darbų, kurių projektai eksponuojami Daugiakultūriame centre, jau rado savo vietą – pavyzdžiui, stiklo, keramikos, tekstilės, odos kūriniai puošia šokolado muziejų Šiauliuose.
„Šios specialybės yra fundamentalios, per trejus metus studentai įgyja labai daug technologinių žinių, kurias gali pritaikyti tiek kūryboje, tiek savarankiškai užsiimdami amatu“, – sakė Dailės katedros dėstytoja, keramikė Birutė Šležienė.

Dizaino katedros dėstytojas, architektas Alvydas Jonaitis atkreipė dėmesį, kad jo atstovaujamos katedros studentų darbuose pagrindinį vaidmenį atlieka ne tiek rankų darbas, kiek naujosios technologijos, kompiuterinės programos, tačiau ir vienur, ir kitur svarbus piešimas, kūrybiškas požiūris.

Kuo ypatingi jaunųjų kūrėjų darbai? Pasak į parodos atidarymą atvykusių dėstytojų, gilų poveikį meno, dizaino ir mokslo turiniui bei formai daro šiuolaikinė sudėtinga ir nuolat besikeičianti visuomenė, nauji komunikacijos metodai. „Dabartiniai jaunieji kūrėjai erdvę suvokia ne tik kaip ribotą trijų matavimų tuštumą, bet ir kaip intuiciją. Šis intuityvus savo patirties suvokimas, tradicijos ir naujovės veikia kūrybos procesą. Apjungus asmeninius gebėjimus ir kūrybinę idėją, parinkus medžiaga ir technologijas, gimsta unikalūs kūriniai“, – kviesdami aplankyti parodą, kuri veiks iki lapkričio 9 dienos, sakė dėstytojai.

Panašios naujienos