Prie kampanijos „Už saugią Lietuvą“ prisijungęs projektas „Misija Sibiras“ šiandien surado dar vieną naują formą pilietiškumui skleisti – „Misija Sibiras‘17” fotoparoda nuo šiol eksponuojama „Lietuvos geležinkelių“ traukinių ekranuose. Parodą išvysti galės kiekvienas keliaujantis traukiniais iki pat balandžio pabaigos, bet vieni pirmųjų ją pamatė Kėdainių vaikų globos namų „Saulutė“ auklėtiniai, kurių pilietiškumo kupina diena prasidėjo traukinyje, vykstančiame iš Kėdainių į Vilnių.

„Laikomės nuostatos, kad pilietiškumo nebūtina mokytis tik iš vadovėlio, sėdint mokyklos suole, todėl kartu su vaikų globos auklėtiniais pilietiškumo pamoką pradėjome traukinyje. Šiuo metu „Lietuvos geležinkelių“ traukinių ekranuose galima išvysti „Misija Sibiras‘17” fotoparodą, tad pradėti pasakoti apie emocijas iš ekspedicijos traukinio vagone pasirodė kur kas patraukliau nei mokyklos klasėje“, – teigė projekto „Misija Sibiras“ vadovė Raminta Kėželytė.

Traukinio Kėdainiai-Vilnius vagone vaikai ne tik stebėjo fotoparodą ekrane, bet ir vaikščiojo po Sibirą su virtualios realybės akiniais, klausėsi istorijų iš ekspedicijos ir mokėsi atrasti savo pilietiškumą. Taip pat ekspedicijos dalyviai dalinosi patirtimi, kaip įveikti atranką (šiuo metu adresu www.misijasibiras.lt vyksta atranka į „Misija Sibiras‘18” ekspediciją), ir motyvavo ateityje dalyvauti projekto veiklose.

„Naujoji karta, branginanti istorinę atmintį, gerbianti ir vertinanti net ir skaudžiausias valstybės pamokas yra tai, kuo galime didžiuotis. Džiaugiamės ne tik darbais, kuriuos atlieka „Misija Sibiras“ dalyviai, bet ir tuo, kad turime galimybę prisidėti prie svarbių idėjų sklaidos, o mūsų traukiniai nuo šiol yra nauja erdvė pilietiškumo skatinimui“, – teigia „Lietuvos geležinkelių“ generalinio direktoriaus pavaduotojas, Keleivių vežimo direkcijos direktorius Linas Baužys.

Netradicinę pilietiškumo dieną nuspręsta tęsti Valstybės pažinimo centre, kuris per mėnesį vidutiniškai sulaukia 4000 moksleivių iš visos Lietuvos. Čia kartu su Centro edukatoriais vaikai patys bandė išsiaiškinti, ką gali pilietis, kokios jo teisės bei pareigos.

„Siekiame, jog kiek­vienas pilietis ne tik suprastų, kaip veikia valstybė, bet ir pagalvotų, kokiais būdais jis pats gali aktyviau įsitraukti į jos kūrimą. Interaktyvios priemonės ar informacijos gausa Centre tik papildo svarbiausią – piliečių nuomonę“, – mintimis dalinosi Valstybės pažinimo centro atstovė Rasa Bortkevičiūtė.

Pilietiškumo dieną vaikai baigė Signatarų namuose, kur apžiūrėjo Lietuvos Nepriklausomybės Aktą. „Ši diena tiek mums, tiek vaikams įrodė, kiek daug yra skirtingų būdų prisiliesti prie Lietuvos istorijos: gyvi pasakojimai, virtuali realybė, interaktyvios parodos ar muziejai. Pristatymų mokyklose metu įsitikiname, kad dažnai tremties istorija vaikams yra tik dideli skaičiai, o šių skaičių prasmę suvokti galima tik suteikus progą istoriją kurti ir išsaugoti patiems“, – sakė R. Kėželytė.

Prisidėti prie projekto kiekvienas gali jau dabar skirdamas savo 2% GPM paramą, aukojimo portale aukok.lt  arba trumpaisiais numeriais 1891 – 2 EUR, 1892 – 3 EUR.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.