Nenorėdamas likti visuomeninio gyvenimo kokybės gerinimo nuošalyje prieš ketverius metus ryžausi išbandyti jėgas savivaldybių Tarybų rinkimuose kaip nepriklausomas visuomenės veikėjas kandidatuodamas į Kėdainių rajono savivaldybių tarybą.

dariusTuomet išsikėliau sau tikslą – atstovaujant kiekvieno mūsų kraštiečio interesams pagerinti mūsų miesto, miestelių ir kaimų valdymą. Iki rajono Tarybos nario mandato man pritrūko labai nedaug, mano išsakytomis programinėmis nuostatomis ir planais patikėjo arti septynių šimtų kraštiečių.
Artėjant 2015 metų kovo 1 d. savivaldybių tarybų rinkimams nenoriu likti nuošalyje. Esu pilietiškas, aktyvus ir veiklus Kėdainių krašto bendruomenės narys. Kaip ir daugelis iš Jūsų, dabartinės Kėdainių rajono valdžios ir jų vadovų darbe matydamas nemažai spragų, neūkiškumo, bešeimininkiškumo ir pastangų trūkumo pasirūpinti visais kraštiečiais, nusprendžiau antrąkart bristi į tą pačią upę – dalyvauti rinkimuose ir būti kandidatu į Kėdainių rajono savivaldybės tarybą.
Praėjusį kartą buvau pirmas ir vienintelis nuo politinių partijų nepriklausomas kandidatas. Šį kartą Seimo funkcionieriai pasunkino tokių asmenų teisę tiesiogiai dalyvauti savivaldybių tarybų rinkimuose. Šiuo metu galiojantys teisės aktai įpareigoja visus nepriklausomus kandidatus burtis į visuomeninius komitetus arba būti nepartiniais kandidatais politinių partijų sąraše. Ši naujovė labai apribojo mano apsisprendimą dalyvauti artėjančiuose savivaldybių Tarybų rinkimuose, tačiau ryžtas ir užsispyrimas būti savo krašto atstovu savivaldybėje nugalėjo asmeninį ego. Prisimindamas praėjusių rinkimų patirtį ir dėkodamas visiems rinkėjams, kurie patikėjo manimi, viliuosi, jog ir šįkart jie nenusigręš nuo manęs, mano tikslų, idėjų, siekių bei įsipareigojimų.
Jei tapčiau Kėdainių rajono savivaldybės tarybos nariu, pirmiausia bandyčiau inicijuoti pertvarkas viešojo (visuomeninio) transporto srityje. Nėra teisinga, kad pasibaigus šiltajam sezonui sodų gyventojams sumažėja patogaus susisiekimo su miestu galimybės, o atokesnių kaimų gyventojai mokinių atostogų metu gali tik kartą ar du pasiekti rajono centrą, kad nuvyktų į gydytojo konsultaciją ar sutvarkytų būtinus reikalus valstybinėse institucijose. Apmaudu ir dėl garbaus amžiaus močiučių, kurios dėl retai važinėjančių autobusų sekmadieniais negali nuvykti į artimiausias bažnyčias ir pasimelsti už artimuosius.
Be to, mano planuose – esminis permainų žingsnis daugiabučių kiemuose. Jei kiti miestai sugeba suvaldyti automobilių parkavimą daugiabučių namų kiemuose, vadinasi, tai galima padaryti ir Kėdainiuose, tik reikia principingo noro tam. Dabar daugiabučių namų kiemuose vyrauja chaosas ir netvarka. Gerai, kad mūsų mieste neįvyko skaudžių nelaimių, susijusių su gaisrais kuriame nors daugiabutyje, todėl ugniagesiams neteko spręsti dilemos – važiuoti iki nelaimės vietos per gyventojų automobilius ar nuleidus rankas stebėti, kaip siautėja liepsnos, ir nesugebėti jų suvaldyti.
Problemų mūsų krašte yra nemažai ir jos akivaizdžiai bado akis – trūksta efektyvesnio savivaldybės administracijos darbo ir sprendimų priėmimo, skaidresnio Europos Sąjungos lėšų panaudojimo bei noro skatinti smulkųjį ir vidutinį verslą, kad būtų kuriamos darbo vietos ir gerėtų kraštiečių gyvenimo kokybė.
Tikiuosi, kad mano kaip nepriklausomo nuo politinių partijų kandidatūra – naujas gūsis sustabarėjusiame Kėdainių rajono valdyme, todėl Jūsų aktyvumas ir palaikymas leis tinkamai padėti spręsti mūsų krašto problemas.

Darius Petrauskas, aktyvus visuomenininkas ir nepartinis kandidatas į Kėdainių rajono savivaldybės tarybą

Užs. Nr. 10

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) politinės kampanijos sąskaitos.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. qwertysas

    Jau buvau sunerimęs- kur prapuolė mūsų vienintelis ir nepriklausomas…

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.