Nedaug kas, matyt, teprisimena 2011-ųjų metų spalį vykusį rajono Tarybos posėdį, kuriame buvo panaikintas į Europos informacines sistemas įtrauktas Kėdainių turizmo informacijos centras.

Ši nuotrauka – iš 2011-ųjų spalį vykusio Tarybos posėdžio, kuriame valdančiosios daugumos balsais buvo panaikintas Kėdainių turizmo informacijos centras. Dabar jau akivaizdu, kad to sprendimo pasekmės – neigiamos.

Ši nuotrauka – iš 2011-ųjų spalį vykusio Tarybos posėdžio, kuriame valdančiosios daugumos balsais buvo panaikintas Kėdainių turizmo informacijos centras. Dabar jau akivaizdu, kad to sprendimo pasekmės – neigiamos.

Opozicija tuomet perspėjo, kad, turėdami tokį unikalų senamiestį, turizmą privalome ne slopinti, o skatinti ir plėtoti.
Tačiau valdančioji dauguma (Darbo partija ir socialdemokratai) tų perspėjimų nepaisė – pareiškė, kad panaikintos įstaigos funkcijas nė kiek neblogiau atliks naujai įsteigtas Turizmo ir verslo informacijos centras.
Netruko prabėgti maždaug pusantrų metų ir aiškėja, kad teisūs buvo perspėjantieji – mat populiariausių Lietuvos turistinių vietovių reitinge Kėdainiai ritasi žemyn.
2011-aisiais, kai Taryba panaikino Turizmo informacijos centrą, Kėdainiai šio reitingo rikiuotėje buvo penktieji, pernai – šeštieji, o dabar – jau tik devintieji.
Populiariausių Lietuvos turistinių vietovių reitingus sudarančios viešosios įstaigos ,,Terra Publica“ pastebėjimu, Kėdainiai praranda aktyvumą, stokoja naujų idėjų, anksčiau išpuoselėtam senamiesčiui nesugeba įkvėpti gyvybės.
Šįmet dar galima postringauti, kad Kėdainiai tebėra populiariausių šalies turistinių vietovių dešimtuke: esą vien tai – pasiekimas. Valdininkai tai, beje, ir daro.
Tačiau gal pagaliau reikėtų liautis girtis ankstesnių valdžių atliktais darbais ir padaryti ką nors naujo patiems?
Kol kas, deja, panašu, kad dabartinei valdančiajai daugumai labiau rūpi ne rajono, o savi reikalai: pavyzdžiui, aiškinama, kad, panaikinus Turizmo informacijos centrą, kasmet sutaupoma po 35 tūkst. litų savivaldybės biudžeto lėšų.
Tačiau kukliai nutylima, kad ši kadencija net dvigubai pasididino sau skirtas išmokas už darbą rajono Taryboje, o tai savivaldybės biudžetui kasmet papildomai kainuoja daugiau kaip po 60 tūkst. litų.

About The Author

Related Posts

2 Responses

  1. Vladimiras

    100% tiesa siame straipsnyje. Be to,Kedainiu senamiestis atrodo daznai kaip mires. Kedainiu valdzia turetu skirti demesio ne tik pastatams,bet ir zmonems. Kodel tada nepagalvoti,kaip pritraukti minias zmoniu ne tik i retas muges,bet ir ivairius kitus renginius senamiestyje? Tai galetu buti renginiai skirti ir kunui ir sielai.

    Atsakyti
  2. išvykęs

    Kiekvieną kartą grižęs į gimtinę, ieškau miesto gyvybės apraiškų.Su retomis išimtimis pastebiu jų vis mažiau. Kam tarnauja kėdainičių rinkta valdžia ir jų statytiniai ? Gal miestiečiams ? Nepanašu.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.