Visoje šalyje pastarosiomis dienomis įsivyravę sausi ir ypatingai karšti orai niekur trauktis neketina ir artimiausiomis dienomis, o šiandien popiečio valandomis Kėdainiuose temperatūra gali pakilti net iki 33 laipsnių.

Birželio 6-os naktį kai kur trumpai palis, galima perkūnija, antroje dienos pusėje vietomis trumpas lietus su perkūnija. Vėjas pietryčių, rytų, naktį 4–9 m/s, dieną 7–12 m/s, per perkūniją kai kur gūsiai 15 m/s. Temperatūra naktį 14–19, dieną 27–32 laipsniai.

Termometrų stulpeliams šoktelėjus virš 30 laipsnių gydytojai įspėja, kam labiausiai reikėtų pasirūpinti savo sveikata. Anot kardiologų, jautriausi karščiui – vyriausieji ir patys mažiausi. Kadangi vaiko kūno termoleguliacija dar nesusiformavusi prie didelės temperatūros, jis prisitaiko ne taip greitai kaip suaugusysis.

Taip pat prasčiau išsivystę vaiko atsivėsinimo mechanizmai. Vyresnio amžiaus žmonėms karštą dieną didžiausią pavojų kelia dehidratacija. Kai netenkama daug skysčių, blogėja kraujotaka, gali ištikti infarktas ar insultas. Karštis pavojingas ir dėl širdies veiklos sutrikimų, dėl to galima pradėti jausti skausmą širdies plote. Karščiui jautrios yra ir vyresniųjų kepenys, kardiovaskulinė ir neurologinė sistemos.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.