Ties miesto parku, prie pat J. Basanavičiaus gatvės, riogsiančius griuvėsius ruošiamasi nugriauti. Nors pastatas prieš kelis dešimtmečius buvo privatizuotas (nuo 1992 metų), tačiau jį įsigijęs privatus asmuo taip ir nesugebėjo buvusio malūno prikelti naujam gyvenimui.

Tiesa, bandymų būta (2003 jis buvo pradėtas rekonstruoti planuojant ten įrengti kavinę), tačiau jiems buvus bevaisiams, apgriuvęs pastatas badė akis ne tik kėdainiečiams, bet ir miesto svečiams. Taigi, tikimasi, kad jau šią vasarą pavyks avarinės būklės pastatą nušluoti nuo žemės paviršiaus, o tą teritoriją padaryti patrauklią poilsiui.

Nepuošė miesto

Vyresnio amžiaus kėdainiečiai dar prisimena, kad toje vietoje veikė malūnas, kuriame buvo malami įvairūs grūdai. Tačiau atėjus nepriklausomybei, 1992 metais pastatas aukciono būdu buvo parduotas privačiam asmeniui, tačiau jis pastato neprižiūrėjo.

Pasak Audronės Naujalienės, buvęs malūnas stovi apgriuvęs beveik 30 metų ir kelia grėsmę žmonėms.

Pasak Kėdainių rajono savivaldybės administracijos statybos ir turto skyriaus vedėjos Audronės Naujalienės, galiausiai nuspręsta imtis griežtų priemonių ir pastatą nugriauti.
„Šis malūnas beveik tris dešimtmečius stovi apgriuvęs, todėl tikrai nepuošė miesto, kėlė grėsmę žmonėms. Savivaldybės meras, besirūpindamas žmonių saugumu, miesto įvaizdžiu, šią problemą iškėlė iš naujo. Todėl buvo atliktos tam tikros procedūros tam, kad būtų pašalinta griūties grėsmė bei būtų sutvarkyta aplink esanti teritorija“, – pabrėžė skyriaus vedėja.

Tikisi nugriauti per vasarą

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcija iškėlė reikalavimą, imtis veiksmų dėl pavojaus aplinkiniams pašalinimo, todėl savivaldybė, vykdydama savo funkcijas, užsakė pastato ekspertizę, po kurios buvo konstatuota, kad pastatas yra keliantis grėsmę aplinkiniams, jam gresia griūtis. Laimei, iki šiol didelių nelaimių pavyko išvengti.

„Pastato savininkas jo netvarkė, neįteisino savo nuosavybės Nekilnojamojo turto registre, dėl to vyko įvairios teisinės procedūros, teismai. Dabar šis pastatas pagal Nekilnojamojo turto registro duomenis priklauso valstybei, o patikėjimo teise šį statinį valdo savivaldybė. Todėl planuojame nugriauti griūvantį pastatą bei galutinai sutvarkyti teritoriją. Visa tai stengsimės padaryti kuo greičiau, tad tikimės, kad jau šią vasarą, jei viskas vyks sklandžiai, pastato neliks“, – sakė A. Naujalienė.

Griovimo paslauga bus perkama Viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka.

Bus tvarkomas ir pats miesto parkas

Nugriovus pastatą žymiai pagerės miesto parko prieigų estetinis vaizdas. Negana to, pačiame parke planuojama atlikti ir daugiau tvarkymo darbų.

Šiuo metu Kėdainių rajono savivaldybės administracija miesto parke vykdo projektą „Kėdainių miesto viešųjų erdvių kompleksiškas sutvarkymas ir pritaikymas bendruomenei ir verslui“. „Ir viena iš šio projekto dalių yra miesto parko sutvarkymas. Jo prieigose bus pastatyta nauja scena, infocentras, įrengtas didžiulis gėlynas, bus suformuotos rekreacinės zonos, atnaujintas pėsčiųjų tiltelis, įrengiant šviečiančius turėklus, giliau parke bus vaikų žaidimų aikštelės, sporto aikštelės, parkūro aikštelės. Miesto parke bus įrengta daug aktyvių laisvalaikio praleidimo vietų, o šis pastatas iki šiol labai darkė miesto vaizdą“, – teigė A. Naujalienė.

Turima žinių, kad malūnas šioje vietoje veikė jau nuo 1880 metų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.