Šią savaitę visos šalies žemdirbiai traukė į Kėdainių rajoną. Akademijos pašonėje tris dienas vyko jau devintoji žemės ūkio technologijų pa­roda „Agrovizija 2014“. 

Šiemet bendras parodos plotas užėmė daugiau kaip 30 ha. Juose buvo įrengti 532 bandymų laukeliai.

Šiemet bendras parodos plotas užėmė daugiau kaip 30 ha. Juose buvo įrengti 532 bandymų laukeliai.

Prieš renginį kelias dienas pliaupęs lietus nesutrukdė atlikti visų numatytų darbų ir paroda kaip visuomet pasitiko lankytojus žaižaruojanti spalvomis, viliojanti naujienomis ir žadanti smagių susitikimų.

Stabili organizatorių trijulė
„Devyneri metai nepraėjo veltui, būtent „Agrovizija“ man leido geriau suprasti žemdirbių rūpesčius, lūkesčius ir džiaugsmus. Galbūt tų džiaugsmų ir mažoka, nes žemdirbių triūsas, Kristijono Donelaičio žodžiais tariant, dažnai į nieką pavirsta dėl neprognozuojamų gamtos stichijų“, – prieš šiemetinę parodą sakė viena iš pagrindinių renginio organizatorių, nenuilstanti Lietuvos augalų apsaugos asociacijos direktorė Aušra Beniulienė.
„Agrovizijos“ organizatorių komanda nuo pirmų metų išlieka stabili: parodą rengia Lietuvos augalų apsaugos asociacija, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės institutas ir Lietuvos ūkininkų sąjunga.

Paroda kasmet auga
Pasak renginio organizatorių, paroda kasmet auga – šiemet jos bendras plotas užėmė daugiau kaip 30 ha. Demonstruojamų bandymų laukelių, palyginti su pernai, padidėjo 20 procentų – iš viso įrengti 532 bandymų laukeliai. Demonstraciniuose laukeliuose auginami cukriniai runkeliai, miežiai, rugiai, bulvės, žirniai, pupos, lubinai, daugiametės žolės.
Pagrindines pozicijas, kaip visuomet, užima komerciškai žemdirbiams patraukliausi augalai – žieminiai ir vasariniai rapsai (beveik 200 laukelių), vasariniai (70) ir žieminiai (60) kviečiai, kukurūzai (50 laukelių). Pirmą kartą parodoje auginami žydinčių augalų mišiniai „žalinimo“ reikalavimams įgyvendinti.

Viceministras M. Kuklierius nepabūgo renginio organizatorių iššūkio ir sutiko dalyvauti konkurse „Išsikepk bulvinių blynų“ – skuto ir tarkavo bulves, o vėliau paruoštą masę atidavė kepėjoms.

Viceministras M. Kuklierius nepabūgo renginio organizatorių iššūkio ir sutiko dalyvauti konkurse „Išsikepk bulvinių blynų“ – skuto ir tarkavo bulves, o vėliau paruoštą masę atidavė kepėjoms.

Gamta pateikė egzaminų
Besniegė žiema turėjo įtakos žiemkenčių peržiemojimo kokybei, tačiau, laimei, rimčiau nukentėjo vos keli laukeliai. Dygstant vasarojui, stigo lietaus, todėl augalai stiebėsi į viršų lėtokai. Palyginti anksti išplito ligos, tad buvo įdomu įvertinti, ar gerai suveikė parinkti fungicidai.
Kasmet auga ir parodos dalyvių skaičius. Pasak Aušros Beniulienės, džiaugiamasi kiekvienu nauju dalyviu, tačiau didžiausios pagarbos tikriausiai nusipelno ištikimiausios bendrovės, sudarančios tikrą renginio branduolį.
Parodoje surengta daug susitikimų, diskusijų, seminarų, demonstracijų.

Ūkininkams graži dovana
„Agrovizijos“ atidaryme dalyvavęs Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas pavadino parodą geriausia dovana ūkininkams, nes jos organizatoriai sudaro sąlygas žemdirbiams pamatyti pasaulio technologinę pažangą neišvykstant iš Lietuvos.
Žemės ūkio viceministras Mindaugas Kuklierius smagia patirtimi pavadino būtinybę pasivaikščioti po parodą avint ilgaaulius guminius batus ir pajusti tikrąjį ūkininkavimo prieskonį. Viceministras pabrėžė parodos plėtimosi pozityvumą bei paties renginio indėlį į technologinį agrarinio sektoriaus atsinaujinimą bei konkurencingumo stiprinimą.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.