IMG_9210

Akademijoje darbą pradėjo naujasis šeimos gydytojas I. Germanavičius.

Nuo birželio 6 d. VšĮ Kėdainių PSPC Akademijos ambulatorijoje darbą pradėjo naujas šeimos gydytojas – Ignas Germanavičius, kilęs iš Panevėžio, šiais metais baigęs Lietuvos sveikatos mokslų universitetą.

Nori gydyti nuo gimimo iki mirties

Pradėjęs pirmąją darbo dieną, I.Germanavičius pasakojo, kad šeimos gydytojo specializaciją pasirinkęs pirmiausia dėl savo charakterio savybių bei dėl šeimos gydytojo darbo pobūdžio. Jį žavi tęstinis darbo pobūdis bei holistinis požiūris į žmogų, kaip į visumą, o ne tik vienų organų ar sistemos ištyrimas. ,,Man patinka nuo pradžių iki galo – nuo gimimo iki mirties rūpintis žmogaus sveikata, tai visą gyvenimą apimantis darbas. Aš pats esu nuoseklus, kruopštus, todėl toks darbas man priimtinas. Kaip šeimos gydytojo, tai pirmoji mano darbo vieta. Besimokydamas rezidentūroje, dirbau Kėdainių ligoninės priėmimo skyriuje, šį darbą tęsiu ir toliau“, – prisistatydamas sakė naujasis gydytojas.

Darbas rajono ambulatorijoje jauno gydytojo nebaugina. Priešingai – dirbti didelėse klinikose jis nenorėtų dėl ten esančios jam nepriimtinos atmosferos, jaučiamo psichologinio spaudimo, per didelio darbo bei gyvenimo tempo.

Šeimos gydytojas prisipažino nebijantis priimti ir vaikų, juos mylintis, kadangi su žmona Justina, pediatre, kuri dar tęsia studijas rezidentūroje, pats augina du mažamečius vaikus. Gydytojas į darbą kasdien važinės iš Kauno, bet turi minčių su Kėdainių kraštu sieti ateitį.

Paaiškins ir nuramins 

Pirmasis jaunojo gydytojo pacientas.

Pirmasis jaunojo gydytojo pacientas.

Šiandieninius didelius pacientų srautus pas gydytojus pašnekovas paaiškina įžvelgdamas keletą problemų. Pirmiausia – tai gyventojų socialinė izoliacija ir atskirtis, žmonės nori bendrauti ir būti išklausyti. Taip pat – auga pacientų poreikiai, nes žmonės nori vis geriau jaustis.

Jeigu anksčiau žmonės dirbdavo jausdami skausmą nugaroje ir nekreipdavo į tai dėmesio, tai dabar nori, kad jos nebeskaudėtų. Arba pasikeitė požiūris į lėtines ligas, kyla gero ir sveiko gyvenimo suvokimo kartelė. Be to, dabartiniai žmonės labai daug ko bijo.

Ypatingai, jei karščiuoja vaikas. Dažnai tai būna perdėtos baimės, na bet pasitaiko ir realių. Tėvai nori, kad tik ką pradėjusį karščiuoti vaiką apžiūrėtų gydytojas. Tokius tėvus gydytojas norėtų nuraminti. Nors jam suprantamas tėvų, neturinčių medicininio suvokimo, nerimas. Jei neturėtų medicininio išsilavinimo, jis turbūt taip pat bijotų ir vežtų pas gydytoją savo vaiką.

„Mano darbo esmė – šviesti ir nuraminti, paaiškinti ir supažindinti tėvus, ką reikia daryti ir kaip elgtis, kai tarkim, karščiuoja vaikas, kada būtina atvykti pas gydytoją. O šeimos gydytojas yra tas žmogus, kuris tą žinią perduoda. Darbingo amžiaus žmonių sveikata rūpinasi valstybė, parengusi keletą prevencinių programų – jaunesnio amžiaus moterims gimdos kaklelio vėžio, vyresnio amžiaus žmonėms – visa eilė kitų. Šeimos gydytojo darbas yra anksti pastebėti ir užbėgti ligai kiek įmanoma greičiau“, – apie sau keliamus tikslus kalbėjo I. Germanavičius.

Patirtį kaups nuo šiandien

„Savo pacientams linkiu norėti geriau gyventi ir bendradarbiauti su manimi. Nesudėti visų vilčių į mane, stengtis ir savyje paieškoti rezervų bei galimybių kažką gerinti savo gyvenime, kaip būti sveikesniems. Pirmiausia, pradėti nuo savęs ir aš būsiu jų pagalbininkas bei bendražygis sveikatos kelyje. Kadangi pakeičiau ilgametę darbo patirtį turinčią šeimos gydytoją, pacientai, išvydę mane jauną, gali ir nepasitikėti. Ir tas nepasitikėjimas pagrįstas. Savo praktiką bei asmeninę patirtį pradėsiu kaupti nuo šiandien. Aš nebijau konsultuotis su vyresniais kolegomis, klausti ir aiškintis, kas neaišku. Juk mes kiekvienas savo darbe galime ko nors nežinoti, bet visada galima ieškoti ir surasti atsakymų. Aš manau, kad patirties stoka kompensuos mano nuoširdumas ir dėmesys kiekvienam pacientui. Aš tikiuosi, kad čia mane priims, pamils, nes kaimo žmonės paprastesni, daugiau drausmingesni nei miesto gyventojai“, – linkėjo savo būsimiems pacientams ir sau naujas šeimos gydytojas.

Asta Raicevičienė

VšĮ Kėdainių PSPC atstovė viešiesiems ryšiams

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.