Praėjusį savaitgalį Akademijos gimnazijoje vyko tarptautinės mokinių turizmo technikos varžybos uždarose patalpose „Akademija 2014“.

Evelina ir Olita džiaugiasi, kad pažintis su turizmu padėjo įveikti aukščio baimę.

Evelina ir Olita džiaugiasi, kad pažintis su turizmu padėjo įveikti aukščio baimę.

Turizmo iššūkių nebijantis jaunimas į Kėdainių kraštą atvyko penkioliktąjį kartą. Dėl geriausiųjų vardo kovojo 35 komandos iš Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono, Vilniaus, Elektrėnų, Biržų, Jonavos, Kaišiadorių, Panevėžio miesto bei Panevėžio rajono, Kėdainių rajonui atstovavo Šėtos bei Akademijos gimnazijų turistai, taip pat į varžybas atvyko 4 komandos iš Latvijos – viena komanda iš Jelgavos ir trys iš Rygos.
Atskirose amžiaus grupėse moksleiviai varžėsi kalnų bei pėsčiųjų turizmo rungtyse.
Pasibaigus varžyboms varžybų šeimininkai turėjo kuo pasidžiaugti.
Komandinėse varžybose pėsčiųjų turizmo grupėje vaikų ir jaunių komandos tapo nugalėtojomis, jaunučių komanda užėmė antrąją vietą. Kalnų kelionių grupėje jaunučių komanda iškovojo trečiąją vietą.
Asmeninėse varžybose pirmąsias vietas laimėjo Raminta Levickytė, Ugnė Brazauskaitė, Ugnė Raštikytė, Dovydas Borisenko, Elvinas Majauskas. Antri liko Nerijus Juodis, Simona Liubinaitė, Andrėja Minkevičiūtė. Trečioji vieta teko Patricijai Babenskaitei.

Kalnų turizmo technikos varžybos reikalauja ir jėgos, ir valios, ir drąsos.

Kalnų turizmo technikos varžybos reikalauja ir jėgos, ir valios, ir drąsos.

„Labai džiaugiamės, kad vis dar turime turizmo mėgėjų savo mokykloje. Jei ne mokytojo Rimanto Proscevičiaus entuziazmas greičiausiai turizmas ir mūsų įstaigoje būtų išnykęs. Tai – sunkus ir brangus užsiėmimas. Tačiau susipažinę su turizmo paslaptimis vaikai tampa ne tik drąsesni, stipresni, bet ir organizuotesni, valingesni“, – sakė Akademijos gimnazijos direktorius Liudas Tauginas.
Turizmu akademiškius vaikus užkrėtęs mokytojas R. Proscevičius sako, kad turizmo pagrindai ne vienam jaunuoliui vėliau praverčia gyvenime: „Tie, kas sugeba įveikti mūsų parengtas trasas, vėliau lengviau susiranda darbus. Juk tokie jaunuoliai gali taikytis į veiklą, kuriai reikia aukštalipystės pagrindų. Mūsų auklėtiniai sėkmingai dirba statybose, tarnauja ugniagesiais.“
Turizmo varžybas vykdė Akademijos gimnazija ir Akademijos turizmo ir sporto klubas „Dotnuvėlė“. Jiems padėjo ištikimi jaunųjų turistų bičiuliai UAB „Dotnuvos projektai“, UAB „Sportas ir mada“, UAB „Daumantai LT“, Kėdainių rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyrius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.