Jau kuris laikas Nociūnų kaimo gyventojai gyveno pasidaliję į dvi stovyklas – žodinę nesantaiką tarp kaimo gyventojų sukėlė ginčai leisti ar ne bendruomenės centre šarvoti mirusiuosius. 

Porą valandų diskutavę nociūniškiai nutarė, kad bendruomenės centre reikia leisti šarvoti mirusius kaimo gyventojus.

Porą valandų diskutavę nociūniškiai nutarė, kad bendruomenės centre reikia leisti šarvoti mirusius kaimo gyventojus.

Triukšmas, išplaukęs į plačiuosius vandenis, Nociūnuose kilo, kai prieš kurį laiką buvo atsisakyta leisti atnaujintuose bendruomenės namuose leisti pašarvoti mirusią gretimo kaimo gyventoją.

Sprendimui reikia visų nuomonių
Bendruomenės centro pirmininkė Vaida Stanevičienė, būdama darbe, tąkart per trečius asmenis sulaukė skambučio su klausimu, ar galima pašarvoti senolę. Atsakymas buvo neigiamas, nes pirmininkė prisipažino, kad tokiam sprendimui reikia visos bendruomenės, o galbūt ir visų kaimo gyventojų pritarimo. Be to, ji dar buvo tvarkoma centro aplinka ir namų viduje buvo sukrautos trinkelės. „Aš negaliu viena nuspręsti, ką ir kaip daryti bendruomenės centre. Viskam reikia bendruomenės pritarimo. Labai užjaučiu velionės šeimą ir apgailestauju dėl juos užklupusių nemalonumų. Tačiau reikia suprasti susidariusią situaciją. Bendruomenės centrą rekonstravome gavę Europos Sąjungos lėšų, turime įsipareigojimų. Parašėme ne vieną projektą, drauge nusprendėme užsiimti veikla, kuri leis centrui išsilaikyti. Visa tai buvo bendri sprendimai. Taigi apie kitą namų išnaudojimą taip pat turime spręsti kartu. Dėl šarvojimo poreikio galvojau tartis jau artimiausiame ataskaitiniame bendruomenės susirinkime, tačiau iškilę ginčai visą procesą paskubino – liko sukviesti nociūniškių susirinkimą ir kalbėtis“, – pasakojo Nociūnų bendruomenės pirmininkė Vaida Stanevičienė. Moteris pridūrė, kad ji nėra nusistačiusi prieš šarvojimą bendruomenės namuose, tačiau tam turi pritarti dauguma bendruomenės narių, o priėmus teigiamą sprendimą reikia aptarti sąlygas, kaip visa tai organizuoti, mat centras – viena patalpa, kurioje telpa ir vis labiau populiarėjančios ir gana dažnai pažintinių ekskursijų lankomos „Nociūnų muilinyčios“ turtas.

Nociūnų bendruomenės pirmininkė Vaida Stanevičienė nenorėjo viena prisiimti atsakomybės dėl centro naudojimo galimybių: „Tai turi spręsti visa bendruomenė.“

Nociūnų bendruomenės pirmininkė Vaida Stanevičienė nenorėjo viena prisiimti atsakomybės dėl centro naudojimo galimybių: „Tai turi spręsti visa bendruomenė.“

Tarėsi beveik pusšimtis gyventojų
Kalbėtis dėl mirusiųjų šarvojimo į bendruomenės centrą praėjusį savaitgalį susirinko arti pusšimčio kaimo gyventojų. Vieni gražiai dėstė savo nuomonę, kiti piktai ir net neklausydami jokių argumentų rėžė savo mintis. Po bemaž porą valandų trukusių diskusijų sprendimas buvo priimtas – nepaisant jokių įsipareigojimų, leisti bendruomenės namuose šarvoti mirusius kaimo gyventojus už tai imant sutartą mokestį – 30 eurų už vieną velionio laikymo parą.
Bendruomenės centro pirmininkė V. Stanevičienė siūlė neskubėti su galutiniu nutarimu, ji siūlė apklausti visus kaimo gyventojus, tačiau susirinkusieji buvo kategoriški – jei kiti centrai tai leidžia daryti, tai Nociūnams nėra ko išsiskirti.

Po centro stogu turi tilpti visi
Susirinkime dalyvavęs Pelėdnagių seniūnas Valentinas Tamulis buvo tos nuomonės, kad bendruomenės namai turi tarnauti kaimo, kuriame įkurti, žmonėms: „Turime žiūrėti kaip patiems geriau. Seniūnijoje nėra nė vienų specializuotų laidojimo namų. Ten, kur įrengti bendruomenės centrai, juose ir rengiami šermenys. Tai vyksta ir Beinaičiuose, ir Saviečiuose, Pelėdnagiuose šarvojimui duodama kultūros centro salė. Tad patys turite spręsti, ką darysite bendruomenės centre. Juk jame gali vykti ir vestuvės, ir krikštynos, ir šermenys. Centras ir yra tam, kad pasitarnautų tiek džiaugsme, tiek skausme“, – sakė V. Tamulis.
Po susirinkimo nociūniškiai jautėsi tarsi nusimetę sunkią naštą – reikėjo tiek nedaug: susitikti, pasikalbėti ir drauge priimti sprendimą.

Panašios naujienos