Liepos 14 d. Kėdainių miesto parke vyks 21-oji Agurkų šventė, kurioje pirmą kartą dalyviai iš viso pasaulio kviečiami varžytis agurko metimo į tolį čempionate. Savo rankos miklumą šioje rungtyje pažadėjo išbandyti ir pasaulio disko metimo čempionas Virgilijus Alekna. Tad čempionato dalyviai turės į ką lygiuotis, o kas žino, gal kažkuriam pavyks aplenkti žymųjų sportininką ir laimėti pagrindinį piniginį prizą.

Kėdainių rajono savivaldybės mero Sauliaus Grinkevičiaus iniciatyva surengtose pirmosiose agurko metimo į tolį varžybose gali dalyvauti ir vyrai, ir moterys nuo 18 metų. Prizinis fondas – 1 000 eurų – bus padalintas dviem čempionams – moterų ir vyrų grupių nugalėtojams.

Šioje unikalioje ir vienintelėje Lietuvoje Agurkų šventėje bus patenkinti visi šventės dalyviai – ir tie, kurie nesivaržys, ir čempionato dalyviai.

Tradicinėje šventėje nuo 15 iki 21 val. veiks spalvingi rajono seniūnijų „agurkininkų“ kiemeliai, kuriuose šeimininkai vilios seniūnijų kulinarinio paveldo pristatymu ir demonstruos amatus. Vyks šeimininkių varžytuvės „Vasaros gėrybių pyragas“. Muzikantai kurs šventinę nuotaiką, veiks atrakcijos.

Išalkusiems šventės dalyviams bus surengtos vaišės – populiarioji kiaušienė iš 999 kiaušinių, kuriems stipresnį skonį suteiks kėdainietiškai rauginti agurkėliai.

Šventė tradiciškai baigiama kviestinės populiariosios muzikos grupės koncertu, kuriame šįkart – muzikinis ansamblis „Jonis“, duetas Vaida Genytė ir Egidijus Bavikinas kartu su pučimaųjų sekstetu „Brass Bravo“, Samanta Tina su grupe iš Latvijos.

ŠVENTĖS PROGRAMA

Liepos 14 d.

Kėdainių miesto parke

15 val. Mugė
16 val. Kėdainių rajono seniūnijų kulinarinio paveldo pristatymas ir amatų demonstravimas, liaudies muzikantų pasirodymai, įvairios pramogos:
Šeimininkių varžytuvės „Vasaros gėrybių pyragas“;
Šventės vaišės – kiaušinienė iš 999 kiaušinių + agurkas.

17 val. Koncertas

Muzikinis ansamblis „Jonis“;
Muzikinis projektas „Radijo klasika“ (Vaida Genytė, Egidijus Bavikinas, pučiamųjų sekstetas „Brass Bravo“);
Samanta Tina ir grupė (Latvija).

18 val. 1-asis atviras pasaulio AGURKO METIMO Į TOLĮ ČEMPIONATAS Kėdainių rajono mero prizui laimėti
Prizinis fondas – 1000 Eur

Registracija vyksta el. p. gediminas.misius@kedainiai.lt iki 2018 metų liepos 11 dienos 17 val. Nuostatus ir dalyvio paraišką rasite čia:

Agurko metimo čempionato nuostatai

Agurko metimo registracijos paraiška

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.