Šeštadienį vykusi kasmetinė Agurkų šventė buvo ne tik neįprasta, bet ir visiškai kitokia nei ankstesniais metais. Šį kartą pagrindiniu akcentu tapo 1-asis pasaulyje agurko metimo į tolį čempionatas. Daugiau nei 50 dalyvių įnirtingai varžėsi dėl Kėdainių rajono savivaldybės mero Sauliaus Grinkevičiaus įsteigto 1000 eurų piniginio prizo, kurį po 500 eurų pasidalino toliausiai agurką numetę vyrų ir moterų grupių nugalėtojai.

Pirmojo pasaulio agurko metimo čempionato įspūdžius galite rasti čia.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius aplankė visų seniūnijų svetinguosius kiemelius.

Visą šeštadienį Agurkų šventė kraštiečiams ir gausybei miesto svečių pasiūlė pačių įvairiausių pramogų. Akys raibo nuo spalvingų Kėdainių rajono seniūnijų „agurkininkų“ kiemelių, kuriuose šeimininkai viliojo kulinarinio paveldo pristatymais ir demonstravo amatus.

Ypač didelio susidomėjimo sulaukė šventės dalyviams surengtos vaišės – populiarioji kiaušinienė iš 999 kiaušinių, kuri buvo pagardinta kėdainietiškai raugintais agurkėliais. Festivalio organizatorių teigimu, pasirinkta ypatinga keptuvė, kurioje tilpo 999 kiaušiniai – ir nė vienu daugiau ar mažiau.

Šventės metu buvo įteikti kraujo donorystės akcijos apdovanojimai ir mero padėkos – už geranoriškai ir neatlygintinai duotą kraują bei aktyvų dalyvavimą kraujo donorystės akcijose – įmonėms ir įstaigoms: Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos bendruomenei, AB Krekenavos agrofirmos, Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnams, Šviesiosios gimnazijos bendruomenei, Šėtos seniūnijos ir Kėdainių žemėtvarkos skyriaus darbuotojams.

Tradicinių šeimininkių varžytuvių nugalėtoja tapo Ingrida Miliauskaitė iš Pelėdnagių, kuriai atiteko bendrovės „Daumantai LT“ įsteigtas pagrindinis prizas.

Tradiciškai vykusios šeimininkių varžytuvės „Vasaros gėrybių pyragas“ privertė įnirtingai rungtis ir iškovoti Didžiosios šeimininkės vardą. Kompetentingą komisiją, vadovaujamą pirmininkės ir mero pavaduotojos Olgos Urbonienės, šeimininkės turėjo sužavėti pyragu, kuriam iškepti pasirinktos vasaros gėrybės. Komisija vertino pagal kūrybiškumo, recepto, skonio, išvaizdos kriterijus. Pasiraitojusios rankoves šeimininkės iškepė saldžius ir sūrius, didelius ir mažus pyragus. Kai kurios pristatė nekeptus.

Pyragų varžytuvėse 1-ąją vietą iškovojo ir didįjį bendrovės „Daumantai LT“ įsteigtą prizą laimėjo Ingrida Miliauskaitė iš Pelėdnagių. Taip pat visos šeimininkės apdovanotos įsteigtais įmonės prizais.

Kėdainių rajono savivaldybės meras S. Grinkevičius džiaugėsi pavykusia švente. Tikimasi, kad Kėdainiuose nuo šiol kasmet bus populiarus agurko metimo čempionatas.

Šventę vainikavo koncertas, kuriame pasirodė muzikinis ansamblis „Jonis“, klasikinės muzikos duetas Vaida Genytė ir Egidijus Bavikinas kartu su pučiamųjų sekstetu „Brass Bravo“ ir žinoma Latvijos atlikėja  Samanta Tina su gyvo garso grupe.

 

Previous Image
Next Image

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.